Startują regaty The Tall Ships Races!

0
888

 

Jutro zaczyna się prawdziwe żeglarskie święto na Bałtyku! Wezmą w nim udział 102 jednostki i załogi z 16 krajów, które ten pełen emocji miesięczny rejs po Bałtyku zakończą na początku sierpnia w Szczecinie.

 

Wszystko rozpocznie się w Aarhus – jednym z ważniejszych duńskich portów morskich, gdzie od 4 do 6 lipca będzie trwała regatowa wymiana kulturowa. Po trzech dniach świętowania, jednostki przepłyną na drugi brzeg Bałtyku, do stolicy Finlandii, Helsinek. W porcie pojawią się 17 lipca, by przez kolejne 3 dni cieszyć fińskich turystów.

 

Stolica Finlandii jest organizatorem The Tall Ships Races po raz 4, co nie jest przypadkiem. Helsinki, często określane mianem Córki Morza Bałtyckiego, są otoczone wodą z trzech stron, co daje im niemal 100 kilometrów pięknego wybrzeża i ponad 300 wysp tuż przy jego brzegu. Regaty są doskonałym pretekstem, by wybrać się do któregoś z tych pięknych portów.

20 lipca żaglowce ruszą w drogę do Rygi na Łotwie, gdzie dopłyną 25 lipca. W niedzielę 28 lipca w Rydze zaplanowana jest wielka parada żaglowców – spektakularny pokaz najpiękniejszych żaglowców na świecie, który rozpocznie  ostatni wyścig regat. Finał The Tall Ships Races 2013 po raz kolejny odbędzie się w Szczecinie!

 

To szczególnie ważne dla miasta wydarzenie, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że Szczecin oraz województwo zachodniopomorskie w czasie regat reprezentuje prawie dwustu żeglarzy na pięciu jednostkach: Darze Szczecina, Zrywie, Magnolii i Urtice oraz Fryderyku Chopinie. Wspólną reprezentację Szczecina oraz Pomorza Zachodniego stanowi młodzież ze szczecińskich szkół i placówek oświatowych oraz uczniowie z województwa zachodniopomorskiego.

 

W centrum żeglarskich wydarzeń Szczecin znajdzie się od 3 do 6 sierpnia. Na finał regat The Tall Ships Races przypłynie ponad 100 jednostek. Organizatorzy zapewniają, że tegoroczny finał będzie jeszcze ciekawszy, niż ten w 2007 roku. Bez wątpienia będzie to największa wakacyjna impreza w Polsce.

 

Program TSR 2013: http://tallships.szczecin.eu/pl/co-gdzie-kiedy/program


Dodatkowe informacje:

w: www.tallships.szczecin.eu

f: www.facebook.com/TallShipsSzczecin2013

y: www.youtube.com/TallShipsSzczecin

 

Komentarze