Spotkanie z Ryszardem Wojnowskim

0
195

Witam,

wraz ze współpracą Centrum Żeglarskiego, Szkolnych Kół Edukacji Morskiej, Szczecińskiej Szkoły pod Żaglami oraz Pałacem Młodzieży organizujemy spotkanie z kpt Ryszardem Wojnowskim. Żeglarz z Gdyni otrzymał nagrodę, „Srebrny Sekstant” oraz „I nagrodę honorową Rejsu Roku”. Kpt. Wojnowski, który wraz z sześcioosobową załogą na jachcie „Lady Dana 44” wypłynął z Sopotu 8 czerwca 2013 roku i 12 października dotarł do Vancouver, pokonując przejście Północno-Wschodnie.

Wyprawa zakładała również opłynięcie Bieguna Północnego w jednym sezonie jednak sytuacja lodowa po pokonaniu Przejścia Północno-Wschodniego zmusiła Wojnowskiego do zmiany planu i skierowania jednostki przez Cieśninę Beringa do Kanady. W tej wyprawie towarzyszyli mu Daniel Michalski, Paweł Ołdziej, Michał Wojnowski, Lech Romanowski, Michał Kochańczyk i Cezary Bajer.

Kapitan Wojnowski opowie nam o swoim rejsie w Auli Pałacu Młodzieży w Szczecinie przy al.Piastów 7, 13 lutego o godzinie 12:00.

Zapraszamy dzieci i młodzież, wszystkich żeglarzy i sympatyków żeglarstwa do wspólnego posłuchania, jak pierwszy jacht pod Polską banderą pokonał Northeast Passage.

Z poważaniem,
Przemysław Dziarnowski
(+48 509-525-090)

Komentarze