Sportowym katamaranem wśród lodów Arktyki

0
462

 

Courbevoie, Francja, 27 czerwca 2017. Grupa GEFCO, światowy gracz w logistyce dla przemysłu i europejski lider w logistyce dla branży motoryzacyjnej, wspiera żeglarza Yvana Bourgnona podczas rejsu Bimedia Challenge przejściem północno-zachodnim z Alaski na Grenlandię na sportowym katamaranie wśród lodów Arktyki.

Rejs rozpocznie się w mieście Nome położonym na zachodnim wybrzeżu Alaski. Po około 45-50 dniach od wypłynięcia żeglarz powinien dotrzeć do Nuuk, stolicy Grenlandii. Jego samotny wyczyn ma zostać uznany jako rekord przez World Sailing Record Council – organizację zatwierdzającą największe osiągnięcia żeglarskie na świecie.

 

obraz nr 1

Przejście Północno-Zachodnie, z którego korzystają wyłącznie jednostki z napędem silnikowym, jest otwarte jedynie przez kilka tygodni w ciągu roku. Dlatego Yvan Bourgnon poprosił GEFCO o wsparcie logistyczne obejmujące transport katamaranu z portu w Antwerpii (Belgia) do Nome na Alasce w ekstremalnie krótkim czasie, aby podnieść kotwicę na czas i wykorzystać moment kruszenia lodu. Katamaran o długości 6,30 m został przetransportowany w częściach statkiem towarowym do Seattle (USA), a następnie popłynął jednostką typu fast-line do Anchorage na Alasce. Do ostatniego etapu transportu katamaranu wykorzystano samolot transportowy Hercules C-130, który doleciał do Nome 26 czerwca. Cała operacja była nadzorowana przez GEFCO Freight Forwarding, komórkę specjalizującą się w transporcie multimodalnym.

Samotny Rejs Yvana Bourgnona rozpocznie się na początku lipca. Żeglarz spędzi wiele dni na pokładzie jachtu bezkabinowego, płynąc wśród kry lodowej i w towarzystwie niedźwiedzi polarnych oraz innych ssaków morskich.

GEFCO czuje się wyróżnione możliwością dzielenia się doświadczeniem, które pomoże Yvanowi Bourgnonowi podczas tej wyjątkowej przygody. Rejs ma w sobie wartości, które na co dzień towarzyszą Grupie GEFCO – ludzką otwartość na wyzwania, jakość operacyjną, elastyczność i zarządzanie ryzykiem.

Strona internetowa wyprawy z możliwością śledzenia trasy żeglarza w czasie rzeczywistym: http://ledefibimedia.com/

Konto Facebook: https://www.facebook.com/ybourgnon/

 

O Grupie GEFCO

GEFCO jest obecnie liderem logistyki dla branży przemysłowej. Działalność firmy obejmuje pięć podstawowych obszarów: Overland, Overseas, Warehousing & Reusable Packaging, Finished Vehicles Logistics i Customs & Tax representation. GEFCO oferuje globalne i innowacyjne rozwiązania we wszystkich aspektach logistyki przemysłowej, na gruncie krajowym i międzynarodowym, na każdym etapie produkcji. Prowadzi działalność w 150 krajach i znajduje się w pierwszej dziesiątce europejskich operatorów logistycznych. W 2016 r. obroty Grupy sięgnęły 4,2 mld euro, a obecnie zatrudnia 12 000 osób. Grupa, która ma ponad 300 placówek na całym świecie, rozwija swoją działalność na pięciu kontynentach.

www.gefco.net

 

 

O GEFCO Polska

Jest częścią Grupy GEFCO. Siedziba główna mieści się w Warszawie, zaś oddziały firmy znajdują się w województwie wielkopolskim (Plewiska, Swarzędz), śląskim (Czeladź, Bieruń), dolnośląskim (Kąty Wrocławskie), mazowieckim (Grodzisk Mazowiecki, Natolin, Zegrze) oraz w Rzeszowie i Krakowie. Rynek docelowy to głównie branże motoryzacyjna (producenci samochodów, części i komponentów), elektroniczna, budowlana, kosmetyczna, FMCG oraz inne przemysłowe.

www.gefco.pl

Komentarze