Smocze łodzie na zawodach w Malborku

0
466

W ostatni weekend września w Malborku przy kąpielisku miejskim nad Nogatem odbyły się VIII  Otwarte  Długodystansowe  Mistrzostwa Polski Smoczych Łodzi. Były to ostatnie zawody kończącego się właśnie sezonu.  Dystans, jaki do pokonania miały osady wynosił dokładnie 5200 m. Jest to wyzwanie dla każdego zawodnika, ponieważ, oprócz siły, wymagana jest także niezwykła wytrzymałość.

PG Smoki Północy wystawiły dwie ekipy, w kategorii mikst i open. Tym razem nie udało się nam zdobyć medalu, ale uzyskane rezultaty i tak satysfakcjonują. Zdobyte punkty pozwoliły utrzymać się na trzecim miejscu w Klasyfikacji Generalnej Pucharu Polski, zarówno w jednej jak i w drugiej kategorii! Jest to nie lada wyczyn i jednocześnie nagroda za dobrze i rzetelnie przepracowany sezon. Daje pozytywną energię do dalszej, zimowej pracy, teraz już na siłowni. Poza tym to kolejna szansa na udział w zawodach rangi międzynarodowej (Klubowe Mistrzostwa Świata), które odbędą się w przyszłym roku
w sierpniu we Włoszech (Revena).

Sezon 2013 był dla nas kolejnym już sezonem przełomowym. Udowodniliśmy sobie
i innym, że mimo krótkiego stażu, jesteśmy drużyną z którą należy się liczyć. Do Mistrzów Polski czy Europy jeszcze sporo nam brakuje, ale mamy w sobie niezwykłą determinację i na pewno mocno postaramy się o poprawę formy na siłowni.

 

Oficjalny ranking oraz wyniki dostępne są na stronie Polskiej Federacji Łodzi Smoczych: http://lodziesmocze.pl.

Bieżące informacje o treningach i naszej drużynie można znaleźć na Facebooku: https://www.facebook.com/PGSmokiPolnocy?fref=ts.

 

Barbara Grzmocińska

Komentarze