Skippers’ Day 2016: Vendée Globe już planuje przyszłość

0
577

Vendée Globe 2012/2013 jeszcze się na dobre nie zaczęło a SAEM Vendée już skupia się na przyszłości. W piątek żeglarze uczestniczyli w projekcie związanym z organizacją przyszłych regat – 2016 Skippers’ Day – spotkaniu odbywającym się w wiosce regatowej w Sables d’Olonne. Głównym założeniem imprezy jest zanurzenie się w świat Vendée, poczucie atmosfery wyścigu i wydarzeń towarzyszących.

I tak czternastu żeglarzy różnych narodowości, marzących o starcie w regatach zebrało się w piątek w wiosce regatowej. Zostali zaproszeni przez organizatora SAEM Vendée, a przywitał ich przewodniczący Rady Generalnej Bruno Retailleau. Potencjalnym uczestnikom regat w 2016 roku zapewniono ekskluzywną wycieczkę po wiosce regatowej, kejach, a także zapleczu medialnym i technicznym, które składają się na sukces organizacji przedsięwzięcia. Żeglarze mieli możliwość doświadczenia niesamowitego klimatu panującego przy przygotowaniach międzynarodowego wydarzenia.

Oprowadzający, Dyrektor Wyścigu Denis Horeau, opowiadał o wielu aspektach przygotowań niezbędnych do zorganizowania takich zawodów, a wiedza ta ma wspomóc żeglarzy m.in. przy poszukiwaniu sponsorów.

Po raz pierwszy zaprosiliśmy żeglarzy przygotowujących się do następnej edycji Vendée Globe, tłumaczy Retailleau. Zdaliśmy sobie sprawę, że sama organizacja wyścigów nie wystarcza, powinniśmy także asystować żeglarzom w ich przygotowaniach na długo przed startem, by zwiększyć szanse na odniesienie sukcesu. Wielu z przyszłych uczestników nie pochodzi z Francji, co idealnie wpisuje się w nasze oczekiwania – Vendée Globe zasługuje na status regat międzynarodowych.

Żeglarze uczestniczący:

Thomas Ruyant (FRA)
Raphaël Dinelli (FRA)
Morgan Lagravière (FRA)
Guillaume Lebrec (FRA)
Cecilia Carreri (ITA)
Steve White (ENG)
Christophe Bullens (BEL)
John Mac Kay (SCO)

Reprezentujący lub oczekujący żeglarze w wiosce regatowej przed startem 10 Listopada:

Norbert Sedlacek (AUT)
Jeff Lebesch (USA)
Yannick Bestaven (FRA)
Ross Hobson (ENG)
Boris Hermann (GER)
Alex Pella (ESP)

 

Co powiedzieli żeglarze…

Steve White (Anglia): Jestem przekonany, że mój pobyt tutaj pomoże mi w urzeczywistnieniu i skrystalizowaniu wizji projektu. Vendée Globe jest dla mnie całym światem, oczywiście wyłączając moją rodzinę. W światowym żeglarstwie nic mu nie dorównuje, a dla mnie jest także sprawdzeniem swoich możliwości. Z jakiegoś powodu uwielbiam przekraczać swoje ograniczenia, a poza tym po prostu kocham być na morzu.

Cecilia Carreri (Włochy): Vendé Globe jest największym marzeniem, marzeniem mojego życia.  Tak bliski kontakt z ekipą organizującą regaty na pewno pomoże porządnie przygotować projekt, który zainteresuje sponsorów. To naprawdę wspaniałe!

Thomas Ruyant (Francja): Uważam, że to świetna inicjatywa. Nigdy wcześniej nie byłem w Les Sables d’Olonne przed startem i jestem pozytywnie zaskoczony. Vendée stało się naprawdę wielkim wydarzeniem z wielką organizatorską machiną.

Lionel Pariset (Francja): reprezentujący Norberta Sedlaceka (Austria): Norbert uczestniczył w regatach już dwa razy i planuje pojawić się także na kolejnych. Projektuje i buduje nowy jacht Open 60’ z drzewa balsowego i bazaltowego kompozytu, który jest tak wytrzymały jak włókna węglowe.

Christophe Bullens (Belgia): Nie miałem szczęścia w ostatnim Velux 5 Oceans, dlatego naprawdę chciałbym uczestniczyć w Vendée Globe. Zrobię wszystko, żeby pojawić się tu w 2016 roku.

Raphaël Dinelli (Francja): Obecnie pracuję nad rozwojem mojej fundacji, dlatego nie startuję w tym roku. Ale takie dni jak dziś przypominają jak mocno chciałbym wziąć udział w wyścigu. Zrobię wszystko, by wystartować w 2016 roku na nowo zaprojektowanym jachcie korzystającym wyłącznie z odnawialnych źródeł energii.

Morgan Lagravière (Francja): Vendée Globe jest logicznym następstwem w mojej karierze. Bardzo chciałbym wziąć udział w tak zjawiskowych regatach. Cieszę się, że mogę liczyć na pomoc Rady Generalnej przy poszukiwaniach sponsora.

 

Więcej informacji (zdjęcia, video…) na: http://www.vendeeglobe.org/en/

 

Komentarze