Sekcja Morska Jacht Klubu Kamień Pomorski

0
506
Naucz się żeglować!. Jacht Klub Kamień Pomorski otwiera Sekcję Morską dla dorosłych i młodzieży.
 
Jacht Klub Kamień Pomorski zaprasza wszystkich, tak młodzież jak i dorosłych, zainteresowanych nauką żeglowania, do udziału w zajęciach Sekcji Morskiej. Zajęcia będą odbywały się w trzech grupach; dorosłych, młodzieży szkół ponadgimnazjalnych i młodzieży z gimnazjum. Zajęcia prowadzić będą doświadczeni instruktorzy i kapitanowie z Jacht Klubu Kamień Pomorski. 
 
Dwa miesiące temu kamieński Jacht Klub zakupił bardzo dzielny, pełnomorski jacht. Stalowa konstrukcja, oraz najnowocześniejszy osprzęt jachtu, pozwalają mu pływać w każdych warunkach. Wybudowany w Hamburgu w latach osiemdziesiątych jacht przechodzi obecnie remont. Członkowie Sekcji Morskiej oprócz nauki sztuki żeglowania, będą reprezentować Kamień Pomorski w rejsach morskich i odbywających się na Bałtyku i Morzu Północnym regatach. Być może już w 2014 roku reprezentacja Kamienia Pomorskiego wystartuje w regatach The Tall Ships Races. Spotkanie organizacyjne z Wiceprezesem Jacht Klubu Kamień Pomorski ds. jachtów turystycznych Mateuszem Stodulskim, oraz kapitanem jachtu Sławomirem Szwają, odbędzie się w najbliższy czwartek 28 listopada w kawiarni Pistacchio, na terenie kamieńskiej mariny o godzinie 19.00. Będzie to też dobra okazja do zapytania Mateusza o jego przyszłoroczny rejs „Sputnikiem dookoła Ziemi”.
 
Zadanie: „Zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży Gminy Kamień Pomorski z zakresu żeglarstwa w ramach współzawodnictwa sportowego koordynowanego przez Polski Związek Żeglarski” jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Kamień Pomorski. Działalność klubu wspierają także sponsorzy: Centrum Wypoczynku i Rehabilitacji JANTAR w Dziwnówku, Ciastkarnia Piekarnie Żelek, Exalo Drillig S.A., Crewsaver, Eljacht, Henri Lloyd, Sail Service, JJ Sails, Pistacchio oraz Amberthom.
 
Marek Świderski
www.jkkp.pl 

Komentarze