Rolex Sydney Hobart 2015: Francuski jacht zdobywa drugie miejsce

0
537

Jedna szybka decyzja na dwa miesiące przez Rolex Sydney Hobart sprawiła, że Gery Trentesaux i jego załoga zajęli bardzo dobre drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej oraz w grupie 4-tej – i to po czterech miesiącach od zwycięstwa w Rolex Fastnet Race w Anglii na Courrier du Leon.

Nikt nie jest bardziej zaskoczony tym drugim miejscem, niż sam Trentesaux, który swoich poprzednich występów w RSH nie może zaliczyć do szczególnie udanych (w 1994 r. na  Beneteau Kyote i 2008 r. na Lady Courrier ukończył regaty na miejscu 37. W klasyfikacji ogólnej).

 

Zwycięska załoga to: Paul Clitheroe, Nick Scott Perry, David Keddie, David Taylor, Jason Dock, Matthew Craig, Max de Montgolfier, Tom Brewer, Michael Slinn, Andrew Cribb i Clinton Evan.

 

 

W chwili, gdy powstawał ten artykuł 76 z 77 jachtów przekroczyło linię mety w Hobart. Zawodników na chińskim jachcie Shuguang Haiyang, którego właścicielem jest Roy Pan a kapitanem Dong Qing, przywitały głośne okrzyki. Pan zapowiedział, że w następnej edycji załoga znów stanie do walki – tym razem na większym i szybszym jachcie.

Na morzu pozostaje Myuna III Geoffa Nixona, który do Hobart powinien dotrzeć w Nowy Rok ok. godz. 02.53 czasu lokalnego. Załoga zostanie z pewnością entuzjastycznie powiatana, jak przystało na ostatni jacht kończący RSH.

Photo: © ROLEX/StudioBorlenghi/StefanoGattini
Tłum. i oprac. Izabela Kaleta
Źródło: http://www.rolexsydneyhobart.com

Komentarze