Rok 2017 Rokiem Rzeki Wisły

0
288

 

22 czerwca Sejm RP podjął niecodzienną decyzję: przyszły rok został ogłoszony ROKIEM RZEKI WISŁY. I będzie to rok nie tylko Królowej Polskich Rzek, ale wszystkich sióstr jej dorzecza, jak i drugiej wspaniałej – Odry. Bo będzie okazja mówić o naszych wszystkich rzekach.

Nasz pomysł ROKU RZEKI WISŁY wypłynął przede wszystkim z szacunku do jej wielkiej historii i wspaniałej natury, ale też z troski o jej teraźniejszość i przyszłość.  Nie kierował nami interes, to był odruch i potrzeba serca. Bo wszyscy czujemy się z nią związani. I może dlatego tak szybko dołączyło do nas tak wielu ludzi, wsparło tyle samorządów, doświadczyliśmy tyle dobrej woli. I może dlatego decyzja: Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, doceniając znaczenie Wisły w życiu naszego Narodu i Państwa, ogłasza rok 2017 Rokiem Rzeki Wisły.

Teraz czas wspólnie przystąpić do działań. Ale zanim to zrobimy, pozwólcie, że złożę Wam wszystkim moje gorące podziękowania za wspólne przygotowania do uchwały sejmowej. Za wsparcie, inicjatywę, dobre słowo i koleżeństwo,

DZIĘKUJĘ WAM WSZYSTKIM

Robert Jankowski

Sekretarz Generalny SKORRW2017, Fundacja ROK RZEKI WISŁY

 

Logo ROKU RZEKI WISŁY 2017  pozwoli  skoordynować działania w zakresie czasowym i merytorycznym. Sugerujemy  następujące działania:

Cel 01.Wielki Flis Wiślany 2017

Cel 02.Projekty Roku Wisły

Cel 03.Wisła Duszą Polski

Cel 04. Edukacja Wisła

Cel 05. Wisła w systemie szlaków rzecznych Europy

Cel 06. Przystań Wisła

Cel 07.Wzmocnienie świadomości historycznej

Cel 08. Chronimy Wiśliska

Cel 09. Ogólnopolska mała turystyczna żegluga wiślana

Cel 10. Utworzenie Cechu Wiślanego

 

więcej na stronie http://www.rokwisly.pl/ 

Komentarze