Relacja z regat PUCHARU POLSKI JACHTÓW KABINOWYCH „AUGUSTÓW CUP 2017”

0
737

W miniony weekend  (5-6.08.) Oddział PTTK w Augustowie  po raz czwarty był organizatorem regat AUGUSTÓW CUP rozgrywanych w ramach eliminacji Pucharu Polski Jachtów Kabinowych.  Przy  słonecznej  i  wietrznej   pogodzie   ścigało  się   40  jachtów.   Regaty   rozgrywano w siedmu klasach: T1, T2, T3, Open, Omega Sport, Omega Standard  i Optymist. 

obraz nr 1

AUGUSTÓW  CUP to pierwsze tak duże regaty w sezonie, zatem najbardziej Organizatorów  ucieszyła liczba zgłoszonych załóg. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że Jezioro Necko może być świetnym  akwenem  regatowym. Warunki wietrzne dopisały. Pierszego dnia siła wiatru dochodziła do 5 w skali Bouforta. Zgodnie z założeniami, w sumie zotało rozegranych siedem wyścigów.  Nad właściwym przebiegiem regat czuwał sędzia główny Jarosław Bazylko. 

 

Ceremonia dekoracji zwycięzców odbyła się w Marinie PTTK.   Zwycięzcą w klasie T1 został  Andrzej Kęder ze Spójni  Warszawa, w klasie T 2 – Piot Adamowicz z AKM  Gdańsk, w klasie   T3  – Arkadiusz Sendlewski z Kartuzkiego Klubu Sportowego, zaś w klasie Open Jacek Sudnik  reprezentujący firmę Horn Boats.  Z kolei w rywalizacji  w  klasie Omaga Sport  zwycięzcą został Adam Bronakowski z Balt – Yachtu, zaś w klasie Omega Standard  główne trofeum zdobył Piotr Ossowski z  UKS NORD przy Zespole Placówek Młodzieżowych w Augustowie.  Wśród najmłodszych żeglarzy rywalizujących w klasie Optymist  bezkonkurencyjna była Maria Kisłowska. Najlepszym z augustowskiego klubu przy Zespole Placówek Młodziezowtych  okazał sie Michał Sudnik, który zajął V miejsce.  

Wiele emocji wśród uczestników wzbudziło losowanie cennych nagród, w tym sztabki złota ufundowanej przez firmę Goldenmark. 

Na zakończenie prezes Oddziału PTTK  Agnieszka Ossowska  podziękowała uczestnikom  regat oraz firmom i osobowm, którzy wsparli finansowo lub rzeczowo  imprezę żeglarską tj. 

Panu Wojciechowi Walulikowi – Burmistrzowi Augustowa

Michałowi Czarnieckiemu – przedstawicielowi Firmy Goldenmark

Kompanii Piwowarskiej 

Panu Jackowi Domańskiemu 

Tomaszowi Dobkowskiemu – właścicielowi Stacji Paliw Iness

Leszkowi Czajkowskiemu – właścicielowi Sklepu Metalowego w Augustowie

Zarządowi sklepów „Stokrotka”

Panu Januszowi Paderewskiemu

Panu Andrzejowi Burkiewiczowi Prezesowi Hotelu Warszawa. 

Wojciechowi Piekarskiemu właścicielowi firmy ATRANS

 

Zapraszamy do zapoznania się z pełnymi wynikami w zakładce Wyniki.

Komentarze