Relacja z I dnia Pucharu Europy w Windsurfingu – LOTTO Windsurfing Cup Łeba

0
544

Łeba nas nie zawiodła, wprost przeciwnie zachwyciła tym co zawsze a więc wszystkim. Dopisali kibice na plaży, słońce na niebie i wiatr na wodzie. Czego chcieć więcej? Wymarzone warunki do ścigania toteż było na co popatrzeć z brzegu i choć warunki mogły się wydawać ciężkie dla zawodników, bo przecież jak to przy zachodnim wietrze w Łebie mieli wysoką falę i silny wiatr to wszyscy na brzegu twierdzili, że i owszem łatwo nie było, ale przynajmniej równo wiało i wiadomo było co trzeba było robić.

Co do nastrojów to wszyscy tryskali pozytywnymi emocjami tak jak Nina Szymczyk (POL-219), która skomentowała dzisiejsze pływanie następująco: „Ciężkie warunki ale radocha jeszcze większa, dawno z takim uśmiechem nie pływałam”.

W sumie udało się rozegrać cztery wyścigi formuly a późniejszym popołudniem deskarze przesiedli się na mniejsze slalomówki i przy dwudziestu pięciu węzłach ścigali się osiągając naprawdę pokaźne prędkość zwłaszcza przy zjeździe z fali.

W pierwszym i drugim wyścigu formuly na samym szczycie tabeli kolejność taka sama. Numer jeden Steve Allen (AUS-0), drugi Michał Polanowski (POL-16). W trzecim wyścigu zamienili się miejscami a na trzecie wskoczył Sean O’brien (AUS-120). W czwartym biegu powtórka z pierwszych dwóch wyścigów: AUS-0, POL-16, POL-23. Wyniki po całym pierwszym dniu ułożyły się tak samo: 1.Steve, 2.Polan i 3.Maggol.

W slalomie natomiast mała zamiana miejsc, po trzech heatach chociaż na prowadzeniu także Steve Allen (AUS-0) ale już za nim zwycięzca ostatniego Pucharu Polski w Slalomie a zarazem najszybszy Polak w PWA  – Maciek Rutkowski (POL-23). Na trzecim Michał Polanowski (POL-16).

Jutro prawdopodobnie będzie wiało jeszcze mocniej czy w takim razie uda się rozegrać wyścigi? Na formułach może być ciężko, ale to będzie oznaczać, że zawodnicy wyciągną swoje najmniejsze slalomowe zestawy z pokrowców i będziemy mieli widowisko jak na zawodach PWA.

 

Polskie Stowarzyszenie Windsurfingu

http://windsurfcup.pl

 

Wyniki:

Formula http://psw.org.pl/wp-content/uploads/2013/07/Wyniki-FW-18.07-po-4-wy%C5%9Bcigach.docx

Slalom http://psw.org.pl/wp-content/uploads/2013/07/Wyniki-SL-18.07-po-3-wy%C5%9Bcigach-2.docx

Komentarze