Regulamin zawodów PSKite 2013

0
480

Kalendarz zawodów kitesurfingowych koordynowanych przez PSKite w 2013 został już ogłoszony. Teraz zapraszamy do zapoznania się z ich regulaminem.

Mamy parę istotnych zmian w stosunku do regulaminu z poprzedniego roku. Głównym ich celem jest zbudowanie prostych i skutecznych przepisów promujących rywalizację sportową  i zwiększenie frekwencji wśród zawodników. Oto najważniejsze z nich:

– wprowadzamy nowy system punktacji we freestyle i racing w klasyfikacji generalnej. Ostatnie dwa lata pokazały, że system IKA lub PKRA nie sprawdza się tak dobrze w Polsce. Zamiast skomplikowanych przeliczników, współczynników mamy teraz banalnie prosty system. Za wygrane zawody zawodnik otrzymuje 1 punkt, drugi  2, trzeci 3 itd. Osoba, która pojawi się w rankingu a nie wystartuje w danych zawodach otrzymuje za nie ilość punktów równą ilości zarejestrowanych zawodników plus 1. Puchar Polski wygrywa osoba, która zbierze najmniejszą ilość punktów.

– we freestyle promujemy rozgrywanie systemu kołowego zwanego karuzelą obok eliminacji pojedynczej i podwójnej. Karuzela jest bardziej litościwym systemem, gdyż daje szanse startu każdemu zawodnikowi w 4-6 heatach. To takie rozgrywki ligowe. Do następnej rundy przechodzi najlepsza połówka z grupy a nie wygrany z pary jak to jest w pojedynczej, która dodatkowo wprowadza element losowy. Bywało tak, że faworyt do pudła miał pecha w pierwszym heacie, podczas zawodów gdzie udało się rozegrać tylko pojedynczą. Dla pretendenta do pudła  kończyło się to wówczas miejscem poza pierwszą 10.

– we freestyle wprowadzamy Ligę Szkół Kitesurfingowych. Szczegóły będą wkrótce podane. Ideą jest zachęcenie szkółek do sportowej rywalizacji ich instruktorów, uczniów.

– mamy nową tabelę podziału nagród finansowych. Zawodnicy freestyle i racing (czołowa 4) otrzymują takie same pieniądze. Skierowaliśmy większy udział procentowy dla zawodników poza „pudłem”. Liczymy, że to może jeszcze bardziej zachęcić do uczestnictwa w zawodach.

– w racingu dopuszczany do startu na jakimkolwiek sprzęcie. Jednakże do oficjalnego rankingu zawodów i Pucharu Polski będzie liczona jedynie klasa Formuła Kite IKA. Mamy nadzieję, że otwartość tej propozycji zachęci do ścigania się kitesurferów nie posiadających sprzętu produkcyjnego.

Zapraszamy do lektury i analizy:

http://pskite.pl/images/pliki/zawody-przepisy/2013/1-Regulamin%20PP%20PSKite%202013.pdf

W przyszłym tygodniu podamy przepisy rozgrywania poszczególnych konkurencji.

Źródło: www.pskite.pl

Komentarze