Regaty Mantra Cup 2016 i Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski ORCi 2016

0
612

Trzecie Regaty Mantra Cup odbyły się na Zatoce Pomorskiej w dniach od 4 do 7 sierpnia 2016. Komisja Żeglarstwa Morskiego Polskiego Związku Żeglarskiego nadała tegorocznej edycji regat status Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski w klasie ORC International. Były to pierwsze od dziewięciu lat Morskie Mistrzostwa Polski przeprowadzane na terenie Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego.

Załogi polskich jachtów, które zajęły trzy pierwsze miejsca w klasie A otrzymały medale Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski ORC International ufundowane przez Polski Związek Żeglarski:
Złoty medalista MŻMP w klasie A – DUŻY PTAK – Tymon Sadowski
Srebrny medalista MŻMP w klasie A – AQUARELLA – Andrzej Zieliński
Brązowy medalista MŻMP w klasie A – VIHUELA – Eugeniusz Ginter

Zwycięzcą klasy B został jacht GOODSPEED z kapitanem Łukaszem Trzcińskim, który przed kilkoma tygodniami odnosił sukcesy na Mistrzostwach świata ORC w Kopenhadze. Otrzymał on Puchar Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski ORC International dla pierwszego polskiego jachtu w klasie B ufundowany przez Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski.

Załogi polskich jachtów, które zajęły trzy pierwsze miejsca w klasie B otrzymały medale Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski ORC International ufundowane przez Polski Związek Żeglarski.
Złoty medalista MŻMP w klasie B – GOODSPEED – Łukasz Trzciński
Srebrny medalista MŻMP w klasie B – TROCHUS II – Artur Pomorski
Brązowy medalista MŻMP w klasie B – ORSON – Andrzej Sokołowski

Puchar Mantra Cup ORC Club, który jest trofeum wieczyście przechodnim dla zwycięzcy w klasie ORC Club wywalczył Krzysztof Łobodziec – jacht AQUARELA.

Uczestnicy podkreślali wysoki sportowy poziom rywalizacji i dobrą atmosferę regat.

Komentarze