Radioamatorzy w akcji ROKU WAGNERA

0
330

Zapowiedziana działalność krótkofalowców na rzecz ROKU WAGNERA już się rozpoczęła! W internecie można od 24.12.2011 znaleźć stronę informacyjną ogłaszającą w języku angielskim operowanie polskich stacji o specjalnym znaku wywoławczym  SN2012WW, w dniach od 7-go do 26 stycznia 2012.

Ten znak wywoławczy w sposób oczywisty nawiązuje do obchodów Władysława Wagnera w roku 2012.  SN (oraz HF – to warto będzie wiedzieć na przyszłość Roku Wagnera) są łatwo rozpoznawalnymi przez fachowców symbolami polskiej amatorskiej stacji radiowej o niecodziennym charakterze. Również dalsza część tego znaku wywoławczego ma niekonwencjonalny charakter, który będzie intrygował, wzbudzał zainteresowanie i skutkował poszukiwaniem odpowiedzi. Te odpowiedzi są już właśnie w sieci.

Adres którego należy  poszukać fachowcy znają dobrze. Na użytek żeglarzy i ‘cywili’ podaję, że jest to www.qrz.com zaś po otworzeniu się strony, w polu ‘Search’ należy wpisać powyższy znak wywoławczy.

Inicjator i główny wykonawca całego przedsięwzięcia kpt. Janusz Słowiński podaje, że akcja krótkofalowców będzie kontynuowana w kolejnych okresach powiązanych z  obchodami ROKU WAGNERA. Trudno przecenić jej efekty i osiągany w ten sposób zasięg rozpowszechniania wiadomości o polskim żeglarzu Wagnerze w środowisku międzynarodowym.

Warto wspomnieć, że w podanym okresie czasu w styczniu, oprócz stacji nadajacych z terenu Polski,  nadawać będzie również stacja mm (Maritime Mobile) usytuowana na pokładzie Fryderyka Chopina znajdującego się w samym centrum zlotu i uroczystości na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych.

Jerzy Knabe YKP LONDYN

Komentarze