Puchar Prezydenta Miasta Gdyni – dziewczyny jadą na ISAF!

0
372

W ostatni weekend (tj. 30.05-01.06) na redzie Portu Gdynia odbyły się regaty o Puchar Prezydenta Miasta Gdyni, które były jednocześnie eliminacją dla klas 420 i 29er do Mistrzostw Świata Juniorów ISAF. Tegoroczne zmagania najlepszych juniorów na świecie już 12 lipca w Tavirze w Portugalii.

obraz nr 1

Zakwalifikować się na tegoroczny ISAF, nie było łatwo, wiedzą o tym doskonale dziewczyny z załogi klasy 420 – Ewa Romaniuk i Katarzyna Goralska (YKP Gdynia), które od początku były uznawane za faworytki. Przez pierwsze dwa dni regat w Gdyni, z powodu bardzo słabych warunków wietrznych, odbyły się tylko 2 wyścigi, z czego w jednym, dziewczyny zaliczyły falstart na czarnej fladze. Na szczęście niedziela okazała się łaskawa dla żeglarzy i wiatr w okolicach 8-10 węzłów pozwolił na rozegranie aż 4 wyścigów. W związku z tym najgorszy rezultat został odrzucony i zawodniczki z Gdyni będą nas reprezentować w Portugalii. Regaty w Gdyni dziewczyny oczywiście wygrały. Na trzecim miejscu w tej klasie znalazła się również załoga z YKP Gdynia – Agnieszka Urbaś i Agata Wiśniewska.

Puchar w klasie 29er padł łupem Aleksandry Melzackiej i Kajetana Jabłońskiego (YKP Gdynia).

W klasie FINN również najlepszym okazał się zawodnik z Pomorza, Jakub Marciniak (AZS Politechnika Gdańska).

W klasie Laser Radial i Laser 4,7 wszystkie stopnie podium także dla Pomorza! W Radialu pierwszy był Kacper Łukaszewicz (MKŻ ARKA Gdynia), drugi Maksymilian Wastag, trzeci Piotr Gierczak obaj z SKŻ ERGO HESTIA Sopot. W Laserze 4,7 chłopców pierwsza trójka to: Damian Kosmalski, Michał Pilarczyk i Mikołaj Bartkowski, wszyscy z ChKŻ Chojnice. W dziewczętach najlepsza okazała się Hanna Romanowska (ChKŻ Chojnice), druga była Natalia Jabłońska, a trzecia Karolina Błaszak, obie z MKŻ ARKA Gdynia.

W regatach łącznie wystartowało 132 zawodników w 6 klasach. 

Tekst i fot. Natalia Majcher

www.pozz.org.pl 

Komentarze