PŚ HYERES – MYSZKA ZWYCIĘŻA, CAŁE PODIUM POLSKIE !

0
565

PIOTR MYSZKA ZAPEWNIŁ SOBIE ZWYCIĘSTWO W KLASYFIKACJI GENERALNEJ NA DWA WYŚCIGI PRZED ZAKOŃCZENIEM RYWALIZACJI FRANCUSKIEGO PUCHARU ŚWIATA W HYERES. WICELIDEREM JEST PAWEŁ TARNOWSKI, A TRZECI PRZEMYSŁAW MIARCZYŃSKI MA TAKŻE SZANSE NA KOŃCOWE PODIUM. TRZECH POLAKÓW NA PODIUM? TO BYŁOBY COŚ! PONADTO LIDERKĄ WŚRÓD KOBIET JEST MAJA DZIARNOWSKA.

obraz nr 1

Piątek to była znów polska dominacja w klasie RS:X. Reprezentanci z Energa Sailing Team Poland dzielili i rządzili w Hyeres. Bywało, że na czele wyścigu znajdowało się trzech żeglarzy z Polski.

„Cieszą się, że nasze żmudne przygotowania przyniosły tak wspaniałe efekty – emocjonował się na mecie zwycięzca Pucharu Świata w Hyeres, Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) – Całą ekipą pracowaliśmy na ten sukces. Wspólne treningi, wzajemna motywacja, wsparcie trenerów – to gwarancja naszego sukcesu. Mamy szanse zająć całe podium po jutrzejszym wyścigu medalowym. Lepszej nagrody nie można sobie wyobrazić. Cieszę się także, że udało mi się wypracować tak dużą przewagę na dzień przed wyścigiem medalowym. Mógłbym już dziś nie startować w ostatnim wyścigu dnia, ale nie byłoby to zgodne z naszą filozofią walki do końca”.  

Piotr Myszka żeglował dziś rzeczywiście jak mistrz, a pozostali dwaj członkowie kadry Energa Sailing Team Poland podobnie. Najbardziej zadowolony z wygranego dziś wyścigu był Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot), który swoje zwycięstwo zadedykował mamie.

Wielka radość także wśród kobiet w klasie RS:X. Tuja jednak emocje trzymać będą do końca, bo walka o zwycięstwo trwać będzie do ostatnich metrów jutrzejszego wyścigu medalowego. Maja Dziarnowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot) żeglowała dziś rewelacyjnie, pozostaje liderką, ale ma tylko dwa punkty przewagi nad drugą w rankingu zawodniczką z Chin. „Nie ukrywam, że trochę się stresuję przed jutrzejszym wyścigiem medalowym – mówiła szczęśliwa na mecie Maja Dziarnowska – Jestem też bardzo dumna z tego, że tak dobrze żeglowałam dotąd w tych regatach. Nie wypadałam znacząco z czołówki i to było najważniejsze. Jutro walczę na całego. Postaram się nie zmarnować ciężkiej pracy i tak świetnej okazji do zwycięstwa w ważnym dla mnie Pucharze Świata”.

Na brzegu pierwsza z gratulacjami pospieszyła nasz mistrzyni – Zofia Klepacka (YKP Warszawa), która w klasyfikacji generalnej przed wyścigiem medalowym jest czwarta. Szósta jest Kamila Smektała (YKP Warszawa), która dzisiaj także żeglowała bardzo dobrze.

Jutro w wyścigu medalowym popłyną także nasze panie w klasie 470. Agnieszka Skrzypulec i Natalia Wójcik (Sejk Pogoń Szczecin) atakować będą z dziesiątej pozycji. Czternaste miejsce w klasie Finn zajął Piotr Kula (GKŻ Gdańsk), osiemnasty ukończył Miłosz Wojewski (Sejk Pogoń Szczecin). 27. miejsce w klasie Laser zajął Kacper Ziemiański, w klasie Laser Radial Anna Weinzieher ukończyła regaty na 23. miejscu.

W sobotę trzymajmy kciuki za naszych reprezentantów w klasie RS:X. Emocje i radość gwarantowane!!!

Oficjalna strona regat:
http://swc.ffvoile.com

Skład reprezentacji Polski:

Energa Sailing Team Poland
Maja Dziarnowska, Paweł Tarnowski, Piotr Myszka, Przemysław Miarczyński – RS:X
Anna Weinzieher – Laser Radial
Kacper Ziemiński – Laser Standard
Agnieszka Skrzypulec / Natalia Wójcik – 470
Łuksza Przybytek / Paweł Kołodziński – 49er
Piotr Kula – Finn

RS:X (kobiet i mężczyzn)
Zofia Klepacka
Maja Dziarnowska
Małgorzata Białecka
Kamila Smektała
Hanna Zembrzuska
Zuzanna Czuryło
Patrycja Lis
Przemysław Miarczyński
Piotr Myszka
Paweł Tarnowski
Marcin Urbanowicz
Piotr Nowacki
Radosław Furmański
Maciej Kluszczyński
Łuksza Buderaski
Dawid Furmański

Laser Standard
Kacper Ziemiński
Jonasz Stelmaszyk
Aleksander Arian
Tadeusz Kubiak

Laser Radial
Anna Weinzieher
Agata Barwińska
Paulina Czubachowska
Anna Brzozowska

49erFX
Zuzanna Rybicka / Marcelina Śliwińska
Ewa Bartosiewicz / Marta Jackowska

49er
Łukasz Przybytek / Paweł Kołodziński
Tomasz Januszewski / Jacek Nowak
Przemysław Filipowicz / Jacek Piasecki

470 kobiet
Agnieszka Skrzypulec / Natalia Wójcik

Finn
Piotr Kula
Miłosz Wojewski
Michał Jodłowski
Jakub Marciniak
Mikołaj Lahn

www.pya.org.pl 

Komentarze