Przydatna aplikacja: PredictWind

0
585

PredictWind to specjalna aplikacja zaprojektowana z myślą o żeglarzach przydatna szczególnie jeśli żeglujecie turystycznie. Podstawową wersję można pobrać darmowo, procudent zaprojektował również płatną wersję rozszerzoną, która zadowoli nawet najbardziej wymagających skipperów. 

W podstawowej wersji znajdziemy informacje o natężeniu i kierunku prognozowanego wiatru dla prawie wszystkich miejsc na świecie (ponad 20 000 lokalizacji). PredictWind zapewnia nie tylko informacje o prognozowanym wietrze, ale również o zachmurzeniu, wysokości fal, deszczu, temperaturze powietrza i wody oraz wielu innych parametrach. 

obraz nr 1

Aplikacja przedstawia informacje w kilku przystępnych formach graficznych – w kolorowych tabelach, na wykresach, na barwnych mapach. Prognozy opierają się na danych z dwóch modeli pogodowych – PWC oraz PWG. Rozszerzona wersja pozwala również na współpracę z systemami satelitarnymi oraz SBB, ma funkcję planowania trasy oraz routingu.

Aplikacja działa zarówno na urządzeniach mobilnych jak i na komputrach poprzez stronę internetową producenta: http://forecast.predictwind.com/ . Wersje rozszerzone przygotowane zostały w 3 wersjach (od 19E za rok do 499E za rok, z możliwością wykupienia tylko 3 miesięcznego użytkowania)

Komentarze