Promocja Tall Ships Races 2013

0
850

O drugiej wizycie żeglarzy z całego świata w Szczecinie usłyszy nie tylko Polska, ale także cała Europa. Wielkopowierzchniowe siatki w największych polskich miastach, spoty w multipleksach i na kanale Discovery Channel, które obejrzą widzowie z kilkudziesięciu europejskich krajów, udział w największych europejskich targach turystycznych ITB w Berlinie oraz reklamy w prasie, telewizji i Internecie. W ciągu najbliższych miesięcy naprawdę trudno będzie nie natknąć się na informacje, że w Szczecinie na początku sierpnia po prostu trzeba być.

Wielkopowierzchniowe siatki informujące o Tall Ships Races pojawiły się w  Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu  – ich łączna powierzchnia wynosi ponad  kilometr  kwadratowy!

The Tall Ships Races 2013 obecne będą także w multipleksach sieci „Helios” (Szczecin, Katowice, Wrocław) i „Multikino” (Warszawa, Poznań, Szczecin, Kraków, Wrocław), gdzie wyświetlane będą 30-sekundowe spoty nie tylko przed projekcjami filmowymi, ale także na szeregu mniejszych nośnikach w halach i przy kasach kin. Cel znowu ten sam – przypomnieć o sobie i zaprosić do Szczecina. Także reklamy w prasie, Internecie i telewizji zbudują atmosferę przed sierpniowym zlotem.

Aby wypromować Szczecin poza granicami kraju zadecydowano o emisji 30-sekundowych reklam w Discovery Channel w całej Europie (Wielka Brytania, Irlandia, Belgia, Holandia, Francja, Hiszpania, Portugalia, Niemcy, Austria, Szwajcaria, Szwecja, Norwegia, Dania, Finlandia, Estonia, Łotwa, Litwa, Czechy, Słowacja, Bośnia, Chorwacja, Macedonia, Grecja, Cypr, Białoruś, Mołdawia, Albania, Malta, Czarnogóra), ale także poza jej granicami (Kazachstan, Kirgistan, Gruzja, Armenia i Azerbejdżan). Łącznie wyświetlonych zostanie 1041 spotów.

Zostań fanem regat

Ruszył także oficjalny profil wydarzenia na portalu społecznościowym Facebook (www.facebook.com/TallShipsSzczecin2013). W ciągu krótkiego czasu zdobył niemal 4 tysiące fanów, z których wielu wspomina poprzedni zlot i zapewnia o ponownej wizycie w naszym mieście.

Najważniejsze informacje z żeglarskiego świata można śledzić na stronie www.tallships.szczecin.eu

Na portalu Youtube powstał także oficjalny kanał regat. Filmy promocyjne oraz inne materiały związane z tegorocznym zlotem obejrzeć można na kanalewww.youtube.com/user/tallshipsszczecin

Targi ITB

Szczecin wziął również udział w berlińskich targach ITB (170 000 odwiedzających i 11 000 wystawców ze 180 krajów), które trwały od 6. do 9. marca. Stoisko w kształcie makiety żaglowca było główną atrakcją i wyróżniało się na tle całego stoiska narodowego. Nie tylko kreacja i aranżacja zachęcały do przyjazdu do naszego miasta na finał regat. Dodatkową formą promocji TTSR 2013 była emisja spotów reklamujących zlot na berlińskim dworcu głównym.

Na pokładzie żaglowca na dwóch monitorach LCD 48” podczas trwania targów wyświetlano prezentacje promujące finał regat oraz filmy realizowane bezpośrednio podczas trwania targów. Oprócz tego przy naszym stoisku można było spotkać załogę okrętu: Wikingów, Pirata, Kapitana, członków załogi. Wszyscy chętni mieli okazję zrobić sobie zdjęcie w zaaranżowanym punkcie fotograficznym. Każda wydrukowana fotografia zawiera znaki graficzne Miasta Szczecin i TTSR 2013. Oprócz tego nieustannie odbywały się konkursy m.in. z wiedzy geograficznej, wiązania węzłów marynarskich i poszukiwania skarbów.
Szczecin przygotował także ofertę turystyczną, która pozwoli na zaplanowanie przyjazdu turystom indywidualnym, jak również ofertę przyjazdową dla touroperatorów oferujących wycieczki grupowe. Na stoisku rozdawano także materiały promocyjne i informacyjne, m.in. mapki, mini przewodniki, kalendarz wydarzeń, ulotki i mapki dotyczące TTSR oraz gadżety promocyjne.

Podczas imprezy do Szczecina przypłynąć może nawet 120 jachtów i żaglowców. Przewidujemy, że nasze miasto odwiedzą setki tysięcy turystów. Jachty cumować będą przy nabrzeżach: Pasażerskim, Bulwarze Wały Chrobrego, Akademii Morskiej, Wieleckim, Starówce oraz przy części Nabrzeża Bułgarskiego. Każdego dnia finału odbywać się będą wydarzenia artystyczne towarzyszące regatom. Na scenach ustawionych na Wałach Chrobrego i Łasztowni zaplanowano wiele wydarzeń artystycznych, w tym koncerty gwiazd muzyki, folkowe widowiska muzyczno-taneczne, występ szczecińskich filharmoników oraz pokazy szantowe.  Ponadto finał regat przedłużony będzie o VI Międzynarodowy Festiwal Sztucznych Ogni PYROMAGIC 2013 i festiwal muzyki elektronicznej Szczecin Music Live 2013.

Podczas imprezy odbędzie się także tradycyjna parada załóg, która przejdzie ulicami miasta drugiego dnia finału.

Druga edycja zlotu The Tall Ships Races w Szczecinie odbędzie się 3 – 6 sierpnia.

 

Źródło: www.morzaioceany.pl 

Komentarze