Projekt – „Lipowy Ostrów”

0
784

Projekt „Lipowy Ostrów” jest wielowątkowy. Obejmuje on archeologiczne i wirtualne odtworzenie gospodarstwa Schulzów na Lipowym Ostrowie, wyspie szczególnej, o pełnym przekroju dziedzictwa kulturowego, od osady Gotów z V w. pne. do pokoleń rodu Schulzów, przewoźników z jez. Jeziorak, pełniących swą służbę od 1850 do 1946 r.  Wyspa skupia wszystkie dziedziny antropologii, szczególnie związane z elementami tożsamości pogranicza i przenikania kultur, gdzie człowiek staje permanentnie wobec konieczności wyboru identyfikacji, roli czy określenia planów na przyszłość.
Wszystkie wątki i podejmowane działania zostaną utrwalone w przestrzennej tablicy umieszczonej wokół 200-letniego dębu, w układzie heksagonalnym. Po stronie wewnętrznej tablic znajdą swoje miejsce czarno-białe fotografie archiwalne. Po stronie zewnętrznej umieszczone będą podstawowe treści poszerzone o przekaz multimedialny za pośrednictwem umieszczonych kodów QR. Całość materiałów umieszczona będzie na specjalnie zbudowanej platformie internetowej, z mapą wyspy jako interaktywnym menu.
Innowacyjna wizualizacja przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii stanowić może przyczynek do upowszechnienia technologii prezentacji obiektów nieodwracalnie utraconych, stanowiąc trwałą atrakcję turystyczną o niezwykłych walorach edukacyjnych.

obraz nr 1

Zapraszam do zapoznania się obszernym materiałem „Projekt Lipowy Ostrów czyli plan przedsięwzięć rewitalizacji ruiny trwałej gospodarstwa rolnego rodziny Schulzów na wyspie Lipowy ostrów na Jezioraku”.
Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w prace w ramach Projektu „Lipowy Ostrów” . Projekt jest otwarty, zapraszamy do współpracy wszystkie środowiska, którym nie jest obojętna ta wspaniała wyspa, to cudowne jezioro, ten szczególny region.

Źródło: http://navicula.org.pl

Komentarze