PROBLEM STARYCH INSTRUKTORÓW

0
258
Autor korespondencji to – Jarosław Marszałł, stary instruktor z którym poznałem się kiedyś przy okazji zażartego sejmikowego sporu  – „kto bardziej kompetentny – kapitan czy instruktor„, Jarek był także jednym z egzaminatorów, kiedy zdawałem na stopień kapitana bałtyckiego. A teraz – ma problem. 
Najciekawsze  jest to, że ze swoim i innych kolegów instruktorów kłopotem zwraca się nie do korporacji instruktorskiej „Hals” *), ale do tego awanturnika o czarnym podniebieniu, czyli do mnie.
Wygląda na to, że naprawdę wierzy w poczytność i moc sprawczą SSI 🙂
A tak ogólnie – Jarek to fajny facet. 
Żyjcie wiecznie !
Don Jorge
—————————– 
Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy!
Rozporządzenie  Dwojga Ministrów z dn. 22.05. 2013 postawiło wiele z nas w trudnej sytuacji. Pomimo spełnienia wszystkich innych kryteriów i wieloletniego doświadczenia nie możemy być członkami Komisji Egzaminacyjnych, bo nie mamy wymaganego stażu morskiego z ostatnich 3 lat. Mam nadzieję, że ten bezsensowny warunek zostanie zmieniony, ale póki co, w gronie instruktorów Harcerskiego Kręgu Morskiego „BRYZG” w Pucku wymyśliliśmy sposób zdobywania tego stażu niewielkim kosztem i z dużą przyjemnością.
Jeden z naszych Kolegów jest właścicielem jachtu „SASANKA 620”, przystosowanego do żeglugi po wodach osłoniętych (co obejmuje także wody morza pełnego do 6 Mm od brzegu) i nie ma czasu go eksploatować, ale nie chce na nim zarabiać. Jest to jacht balastowo – mieczowy (zanurzenie 0,33/1,10 m), w dobrym stanie, ma sprawdzoną stateczność i komplet wyposażenia.
Możemy zorganizować akcję  pływań  turystycznych na tej jednostce z bazą w Mechelinkach k/Rewy, mającą charakter towarzyski, sterowaną  przez nieliczny zespół upoważniony przez właściciela jachtu.
Obecnie jacht nie został jeszcze zwodowany, planujemy to w lipcu, a pływania w sierpniu i wrześniu. Jeśli się uda, będziemy kontynuować akcję w przyszłym roku.
W najbliższym czasie chcemy określić grupę zainteresowanych, którym w rozmowach indywidualnych przedstawimy przyjęte przez nas zasady.
Podjąłem się dotrzeć do potencjalnych „udziałowców” tej akcji, co niniejszym czynię. Jeśli jesteście zainteresowani, proszę o kontakt na adres    marszall2(at)wp.pl    lub telefonicznie  507 635 462
Z żeglarskim pozdrowieniem
Jarek Marszałł 
———————————————————-
*)   Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Żeglarstwa HALS powstało z inicjatywy aktywnej grupy instruktorów i trenerów żeglarstwa.  Celem jest m.in. integracja środowiska instruktorów i trenerów żeglarstwa, popularyzacja wszelkiego typu i rodzajów szkolenia żeglarskiego, doskonalenie technik i form szkolenia żeglarskiego, edukacja żeglarska wśród dzieci i młodzieży, opiniowanie aktów prawnych dotyczących uprawiania żeglarstwa i szkolenia żeglarzy, instruktorów i trenerów .
 
 

Komentarze