Portrety G. J. Steenke prawie gotowe

0
428

Ogłaszając konkurs na portret G. J. Steenke nie spodziewaliśmy się, że spotka się on z takim zainteresowaniem ze strony twórców, partnerów tego projektu oraz mediów. Obecnie linki do informacji o konkursie umieszczone są na 117 stronach internetowych oraz nieznanej bliżej liczbie profili Facebook.
Minął właśnie termin nadsyłania zgłoszeń i wkraczamy w ostatni etap realizacji konkursu. 
Już wkrótce, w sobotę 21 czerwca w Elblągu, podczas uroczystej gali 777-lecia miasta odbędzie się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród. Bezpośrednio po, w elbląskim Ratuszu,  zostanie otwarta pierwsza wystawa pokonkursowa wszystkich nadesłanych prac, kolejne w Ostródzie i Iławie. A teraz czas na garść informacji o konkursie, twórcach, organizatorach i partnerach.

i n s p i r a c j e

Ogłoszenie konkursu poprzedziły długotrwałe poszukiwania wizerunku GJ Steenke lub choćby jego opisu. Wiele rozmów, w tym te ze znawcami tematu, autorami książek o Krainie Kanału Elbląskiego – Cezarym Wawrzyńskim i Ryszardem Kowalskim, który również na naszej stronie rzucił rękawicę wszystkim poszukiwaczom wizerunku Steenke. Jednym z elementów realizowanej właśnie rewitalizacji Kanału Elbląskiego jest budowa nowej Izby Historii wzorowanej na mennonickim domu podcieniowym pomysł umieszczenia tam portretu GJ Steenke bardzo się spodobał Dyrekcji regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku.
Już w fazie przygotowań, wiosną 2013 r., wsparcie projektu zaproponował Prezes Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej fundując wspaniałe nagrody. Wsparcie merytoryczne udzielone przez Rektor Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi pozwoliło na profesjonalne przygotowanie konkursu.

t w ó r c y

Swój udział w konkursie zgłosiło 15 twórców, w wieku od 25 do 63 lat, z całej Polski, wielu to doświadczeni portreciści. Wszyscy przed zgłoszeniem rozpoczęli już prace nad portretem lub nawet wykonali portret „na próbę”. Ponieważ termin nadsyłania prac upływa za trzy tygodnie portrety G. J. Steenke są zapewne prawie gotowe.

p a r t n e r z y
wg kolejności włączenia się do projektu

obraz nr 1

obraz nr 2

 

obraz nr 3

obraz nr 4

obraz nr 5

 

Związek Gmin 
Kanału Ostródzko-Elbląskiego i Pojezierza Iławskiego

fundator nagród rzeczowych

 

obraz nr 6

fundator nagrody głównej
tygodniowego czarteru 6 osobowego motorowego jachtu klasy Tjonger
 do zrealizowania na Żuławach w 2014 r lub na Kanale Elbląskim w 2015 r.

obraz nr 7

Powiat Ostróda
fundator nagród rzeczowych
gospodarz wystawy pokonkursowej

obraz nr 8

obraz nr 9

obraz nr 10

obraz nr 11

obraz nr 12

 

obraz nr 13

 

wszystkie samorządy przez których teren przebiega Kanał Elbląski 
przekażą uczestnikom konkursu zestawy map i folderów turystycznych

 Za zgodą: http://navicula.org.pl/ 

Komentarze