POMORSKI ZWIĄZEK ŻEGLARSKI NA XII KONFERENCJI POLSKIEGO MUZEALNICTWA MORSKIEGO I RZECZNEGO

0
129

Wystawienie jachtu „Opty”, spotkania z olimpijczykami czy obchody 90-lecia Yacht Klubu Polski Gdynia – wszystkie najważniejsze projekty Pomorskiego Związku Żeglarskiego obejmujące edukację historyczną zostały przedstawione na XII Konferencji Polskiego Muzealnictwa Morskiego i Rzecznego. Referat „Historia blisko ludzi – edukacja historyczna w Pomorskim Związku Żeglarskim” wygłosił Jędrzej Szerle, koordynator Muzeum Żeglarstwa Pomorskiego.

Odbywające się co dwa lata Konferencje Polskiego Muzealnictwa Morskiego i Rzecznego są najważniejszą branżową imprezą, która gromadzi muzealników i edukatorów z całej Polski, zajmujących się tą problematyką. W dniach 29-30 maja 2014 roku, na dwunastą już odsłonę wydarzenia, przyjechało do Narodowego Muzeum Morskiego w Gdański i Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni ponad 30 gości z całej Polski, w tym reprezentanci Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.

Na tak ważnej konferencji nie mogło zabraknąć przedstawiciela Pomorskiego Związku Żeglarskiego, który dzięki zaangażowaniu Prezesa Bogusława Witkowskiego od dwóch lat rozwija projekty historyczne skierowane do szerokiego grona odbiorców – żeglarzy, pasjonatów historii i miłośników spraw morskich. Poświęcone temu referat i prezentację multimedialną „Historia blisko ludzi – edukacja historyczna w Pomorskim Związku Żeglarskim” przedstawił Jędrzej Szerle, koordynator projektu Muzeum Żeglarstwa Pomorskiego.

Wystąpienie Jędrzeja Szerle zostało ciepło przyjęte przez uczestników konferencji, którzy podczas dyskusji oraz w rozmowach kuluarowych chwalili zaangażowanie i pasję, jaką Pomorski Związek Żeglarski wkłada w tę stronę działalności. Jest to z pewnością najlepsza nagroda dla wszystkich pracowników za dotychczasowe wysiłki, ale zarazem wyzwanie, żeby za dwa lata, podczas XIII Konferencji Polskiego Muzealnictwa Morskiego i Rzecznego, móc przedstawić kolejne zrealizowane projekty i inicjatywy.

Za zgodą: http://muzeum.pozz.org.pl/

Komentarze