Polskie żagle na Igrzyskach Olimpijskich

0
523

W Polsce sezon żeglarski zbliża się wielkimi krokami. Zanim jednak zejdą lody i temperatura podniesie się wystarczająco, aby wyjść na wodę, Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski zaprasza na spotkania z żeglarzami – olimpijczykami.  

W każdy wtorek kwietnia i maja o godzinie 17.00 w sali konferencyjnej POZŻ w Gdyni,
Al. Jana Pawła II 11, będzie można poznać inną historię żeglarskiej kariery olimpijskiej. Bohaterami spotkań będą zawodnicy, trenerzy, a także działacze. Każdy z nich żegluje
lub kiedyś żeglował. Na Igrzyska Olimpijskie pojechali w różnych rolach. Dla każdego z nich ta najważniejsza impreza sportowa była czym innym. Niektórzy byli na tych zawodach tylko raz, inni kilkakrotnie. Zapraszamy do wysłuchania jak trenowali i pracowali, żeby móc wziąć udział w tym elitarnym sportowym wydarzeniu.

Naszymi gośćmi będą między innymi: Przemysław Miarczyński – medalista olimpijski
z Londynu, Zdzisław Staniul – dwukrotny olimpijczyk w klasie 470, aktualnie trener olimpijczyków. A już w pierwszy wtorek, 2 kwietnia, głównym bohaterem spotkania będzie Maciej Grabowski – trzykrotny olimpijczyk w klasie Laser.

Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych. Wstęp na spotkania jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o wcześniejsze zgłaszanie obecności p. Natalii Szymczyk na adres mailowy: szymczyk.natalia@gmail.com.

Harmonogram spotkań wkrótce na stronie www.pozz.org.pl 

Fot. fedusiodesigns.pl

Komentarze