Polak Mistrzem Świata w Jachtach Sterowanych Radiem Jezierzany 2013!

0
640

Jan Springer z Wągrowca został Mistrzem Świata 2013 w klasie F5-M (Marblehead) na trwających Mistrzostwach Świata w Jachtach Sterowanych Radiem w Jezierzanach koło Jarosławca. Zakończyła się druga konkurencja zawodów w klasie F5-M.

 Są to jachty o zaawansowanej technologi konstrukcyjnej niekiedy budowane przy udziale biur konstrukcyjnych Pucharu Ameryki. Popularna Emka obsługiwana zdalnie drogą radiową poza funkcją steru można też wykonać całkowity trym żagli i masztu podczas wyścigu.

Tym razem Polacy spisali się dobrze i jako jedyni na mistrzostwach nawiązali walkę z reprezentacją Chin zarówno k kategorii seniorów jak i juniorów gdzie wicemistrzem świata został nasz junior Patryk Żeberski z Poznania.

Wczoraj (tj. 2 września) rozpoczęły się wyścigi w klasie F5-10, ostatnia już konkurencja mistrzostw. Są to największe jachty których konstrukcja i ilość żagli jest dowolna. Przepisy klasowe określają tylko współczynnik proporcji długości lini wodnej do powierzchni ożaglowania. Może i tym razem Polakom dopisze szczęście?

Wyniki w klasie F5-M (Marblehead):

Seniorzy

1

POL 100

SPRINGER Jan

Poland

2

CHN 98

GONG QunXing

China

3

CHN 07

LIN YiNing

China

4

RUS 83

KURIN Kirill

Russia

5

RUS 33

AMBAROV Igor

Russia

6

GER 17

GRAUBMANN Bernhard

Germany

Juniorzy

1

CHN 303

TAN HaoWen

China

2

POL 06

ZEBERSKI Patryk

Poland

3

CHN 36

LOU ZhouNan

China

4

POL 159

MAZUREK Dawid

Poland

5

POL 14

GOSZ Pawel

Poland

6

POL 54

GRZECHOWIAK Mikolaj

Poland

Więcej znaleźć można TUTAJ.

Andrzej Mielicki

Fot. organizatorzy

Komentarze