Polacy wygrali Bojerowe Mistrzostwa Świata 2014

0
73

KAROL JABŁOŃSKI PO RAZ ÓSMY BOJEROWYM MISTRZEM ŚWIATA – CAŁE PODIUM BIAŁO CZERWONE!

obraz nr 1

Karol Jabłoński z Bazy Mrągowo pierwszy, Michał Burczyński z AZS UWM Olsztyn drugi a Tomek Zakrzewski z MKŻ Mikołajki trzeci !

Zawodnik Bazy Mrągowo bezapelacyjnie wygrał  Bojerowe Mistrzostwa Świata klasy DN, które dniu dzisiejszym zakończyły się w Haapsalu w Estonii. Jest to już ósmy taki tytuł w kolekcji Jabłońskiego, przy czym warto zaznaczyć, że po raz pierwszy na najwyższym stopniu podium nasz zawodnik stanął 22 lata temu w Arsundzie,  w Szwecji ! Poprzednio zdobywał tytuły Mistrza Świata w latach 1992, 1995, 1996, 1997, 2000, 2001 i 2003.

obraz nr 2

Tomasz Zakrzewski na podium Mistrzostw Świata staje po raz trzeci z rzędu – w latach 2012 oraz 2013 był najlepszy na świecie.

Na miejscu 7 regaty ukończył Maciej Żarnowski z GKŻ Gdańsk, 13 jest Robert Graczyk, a 15 Łukasz Zakrzewski obydwaj reprezentują barwy MKŻ Mikołajki. Drugi raz w przeszło 40 letniej historii rozgrywania Mistrzostw Świata zdarza się sytuacja, że wszystkie miejsca na podium zajmują Polacy. Poprzednio miało to miejsce w roku 2010 w Austrii. Michał Buczyński był wtedy pierwszy, Adam Baranowski drugi a Łukasz Zakrzewski trzeci. Od tego czasu Polska pozostaje bezsprzecznie największą potęgą w tym sporcie.

obraz nr 3

Organizatorem Mistrzostw Świata była Flota Polska DN korzystająca ze wsparcia Marszałka Województwa Warmińsko Mazurskiego oraz Burmistrza Giżycka.

Od dnia jutrzejszego na tym samym akwenie rozpoczynają się Mistrzostwa Europy.

Stowarzyszenie Flota Polska DN

obraz nr 4

 Za zgodą: www.karoljablonski.pl 

Komentarze