Polacy na Mistrzostwach Świata Klasy 505 w Wielkiej Brytanii

0
206

Pierwsze załogi przybywają już do Weymouth w Wielkiej Brytanii. Jedna z trzech naszych ekip jest już na miejscu. Pozostałe dwie dojadą w ciągu najbliższych dni. Na tegorocznych SAP 505 World Championship organizatorzy spodziewają się udziału ponad 150 teamów.

Załoga POL 9132 Przemek Zagórski i Michał Olko są już w Weymouth. Już za kilka dni rozpoczną się tam Mistrzostwa Świata Klasy 505. Michał i Przemek wyjechali w sobotę rano i po pokonaniu półtora tysiąca kilometrów dotarli na miejsce w niedzielę po południu. Zabrali z sobą także łódkę POL 9170, a bracia Milewscy dotrą do Anglii za kilka dni. Jest jeszcze trzecia ekipa, która wystartuje na POL 8909. Jasiek Domański i Kacper Kaczmarek jeszcze dzisiaj wyruszą w drogę do Weymouth. Wszyscy nasi reprezentanci startowali już wcześniej w imprezach rangi europejskiej oraz światowej. Tegoroczne regaty są okazją do zdobycia dobrych lokat, doświadczenia i zawarcia wielu ciekawych znajomości.

Zgodnie z programem przez najbliższe dwa dni odbędą się oficjalne treningi oraz rejestracja zawodników połączona z inspekcją techniczną jachtów. W środę i czwartek odbędą się Mistrzostwa Anglii Klasy 505 oraz Pre-Worlds. Po dniu przerwy na kolejne przyjmowanie zgłoszeń i pomiary sprzętu, w sobotę 30 lipca rozpoczną się wyścigi o miano mistrza świata. Potrwają one przez siedem dni do 5 sierpnia.

Organizatorem tegorocznych mistrzostw jest UK 5O5 Yacht Racing Association, International 5O5 Yacht Racing Association, Royal Yachting Association oraz International Sailing Federation. Na bazę dla zawodników wybrano Weymouth and Portland National Sailing Academy.

Regaty zostaną rozegrane nad ujściem rzeki Wey do kanału La Manche w południowej Anglii, w hrabstwie Dorset, w dystrykcie Weymouth and Portland. Akwen ten był miejscem regat podczas Olimpiady Londyn 2012.

 

/fot. Christophe Favreau/

Komentarze