Podsumowanie sezonu żeglarskiego 2010 MKR TRAMP Mielno

0
593

Wszystkich przywitał Sekretarz Zarządu MKR ,,Tramp’’ Ryszard Bryzek, potem krótko posumował ważniejsze osiągnięcia naszego klubu w minionym sezonie.

Na początek Wiceprezes d/s Bogdan Kraczkowski załodze klasy CADET Mksymilianowi Żakowskiemu i Soni Dubielak za 4 miejsce na Mistrzostwach Świata wręczył w imieniu Prezesa ZOZŻ Zbigniewa Zaleskiego nagrody i podziękowania. Następnie Komandor ,,Trampa’’ Maciej Polakowski wręczył dyplomy i nagrody wyróżniającym się sportowcom.

Czterech zawodników za osiągnięcia sportowe otrzymało nagrody pieniężne z Forum Samorządowe ,,NASZA GMINA’’ z Mielna. Wójt Olga Roszak –Pezała gratulowała sukcesów i życzyła dalszych osiągnięć w 2011 roku. Zawodnicy przygotowali miłą niespodziankę dla trenera klubowego Ryszarda Bryzka dziękując za trud włożony w ich wyszkolenie, wręczając miły upominek i kwiaty.

Na zakończenie Komandor Maciej Polakowski pogratulował i podziękował wszystkim sportowcom, rodzicom i trenerowi koordynatorowi klubu MKR ,,Tramp’’ Ryszardowi Bryzkowi wręczając list gratulacyjny z zaproszeniem na bal ,,Gali Sportu’’, nadmieniają, że Ryszard Bryzek został nominowany przez Głos Koszaliński do konkursu na Trenera Roku 2010.

Rodzice przygotowali poczęstunek i wspaniały tort.

W 2010 roku zawodnicy naszego Klubu brali udział w 44 regatach Mistrzostwach Świata, Europy, międzynarodowych, ogólnopolskich, Mistrzostwach Polski, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, wojewódzkich, międzywojewódzkich, regionalnych i gminnych regat; CADET – 15 regat; OKD – 12 regat; FINN – 3 regat; 420 – 6; FORMUŁA WINDSURFING – 8

To był dobry sezon dla naszych młodych zawodników, z liczącymi się sukcesami rangi krajowej i międzynarodowej. W ogólnopolskim współzawodnictwie dzieci i młodzieży, liczone przez Ministerstwo Sportu i Turystyki klub zdobył 52 punkty i został sklasyfikowanywśród klubów żeglarskich w województwie zachodniopomorskim na 3 miejscu, natomiast w Polsce na 20 miejscu na 71 klubów punktowanych.

Klub zajął drużynowo I miejsce w Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży województwa zachodniopomorskiego w żeglarstwie w Miśliborzu zdobyliśmy 76 punkty, a nasi zawodnicy zdobyli 7 medali w tym 3 złote, Maksymilian Żakowski i Tomasz Wróblewski, Konrad Kierzek, Maciej Grześkowiak i Piotr Banasik, 3 srebrne Filip Kazuła, Radosław Szamszur i Błażej Galiński Zuzanna Nagadowska i Agnieszka Banasik, 1 brązowy, Sonia Dubielak i Natalia Żakowska.

Zawodnicy osiągnęli na regatach dużo cennych sukcesów:
4 – miejsce na Mistrzostwa Świata kl. CADET w Pucku – Maksymilian Żakowski i Sonia     Dubielak
4 – miejsce na Mistrzostwa Europy kl. FORMUŁA WINSURFING we Włoszech – Michał Bazyli
6 – miejsce na Mistrzostwa Świata kl. FORMUŁA WINSURFING w Brazylii – Michał Bazyli

3 – miejsce na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski PSKC kl. CADET w Pucku – Maksymilian Żakowski i Sonia Dubielak
5 –miejsce na Mistrzostwa Polski Juniorów kl. OKD w Gdańsku – Konrad Kierzek
5 – miejsce na Mistrzostwa Polski Juniorów kl.FORMUŁA WINSURFING na Helu – Michał Bazyli
6 – miejsce na Mistrzostwa Polski Juniorów kl. Olimpijskiej FINN w Łebie – Konrad Kierzek
7 – miejsce na Meczowych Mistrzostwa Polski Juniorów kl. Olimpijskiej FINN w Pucku – Konrad Kierzek
8 – miejsce na Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży kl. Cadet w Sławie – Maksymilian Żakowski i Sonia Dubielak
8 – miejsce na Mistrzostwa Polski Juniorów kl. 420 w Gdańsku – Maksymilian Żakowski i Radosław Szamszur
9 – miejsce na Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży kl. Cadet w Sławie – Zuzanna Nagadowska i Agnieszka Banasik
10 – miejsce na Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży kl. Cadet w Sławie – Kacper Maskulak i Jakub Kluczkowski