Podopieczni Centrum Żeglarskiego na podium

0
353

W dniach 28 i 29 maja w Greifswaldzie odbyły się regaty o mistrzostwo Landu Macklemburg-Vorpommern. Zawodnicy szkolący się w Centrum Żeglarskim pod okiem Tomasza Franczaka startowali w łącznie 6 wyścigach w trzech klasach: Laser Standard, Laser Radial i Laser 4,7. Do Szczecina wrócili z pucharami.

Pierwszego dnia zawodnicy musieli walczyć z dużą falą, ale mimo ciężkich warunków niektórzy już po pierwszym dniu uplasowali się na czołowych pozycjach. Mistrzem Landu został Michał Maciaszczyk, który startował w klasie Laser Standard. Michałowi udało się wygrać wszystkie wyścigi. Aleksander Pikuła do ostatniego wyścigu walczył o miejsce na podium i ostatecznie udało mu się zająć 3. pozycję.
W pierwszej dziesiątce znaleźli się również Rafał Siudy i Jędrzej Bering.
W klasie Laser Radial najlepiej poradził sobie Szymon Pawlik, któremu niewiele zabrakło do miejsca na podium. Niestety po awariach sprzętowych ostatecznie zajął 5. pozycję. Kolejno za nim znaleźli się Kacper Król na 8. miejscu, Katarzyna Król na 10. pozycji i Weronika Szyda na pozycji 11.
Daniel Smoliński uplasował się na 2. miejscu w klasie Laser 4,7. Na podium stanął również Mateusz Szymczak, który zajął 3. miejsce. W tej klasie wystartowali również Dominik Wałaszek, który wywalczył 7. pozycję, a zaraz za nim znalazł się Sebastian Wałaszek, który zakończył zawody na miejscu 8.

Mimo nietypowych warunków dla naszych zawodników, trenujących na co dzień na jeziorze, wszyscy poradzili sobie bardzo dobrze z dużym zafalowaniem i silnym wiatrem.