Piotr Tarnacki i załoga 77 Racing laureatami nagrody im. Leonida Teligi

0
603

Piotr Tarnacki i jego załoga 77 Racing, w skład której wchodzą Rafał Becker i Krzysztof Mongird, zostali laureatami Nagrody im. Leonida Teligi za rok 2013 w kategorii wyczyn sportowy. Wyróżnienie, przyznawane przez miesięcznik „Żagle”, otrzymali za wywalczenie mistrzostwa świata w klasie Micro, podczas zawodów rozgrywanych w Gdyni.

 

Ceremonia wręczenia nagród im. Leonida Teligi, najbardziej prestiżowych wyróżnień polskiego żeglarstwa, odbyła się na Stadionie Narodowym w Warszawie podczas tegorocznych Targów Wiatr i Woda. – Ta nagroda to dla nas wyraz uznania jak i duża radość. To miło, że środowisko żeglarskie widzi nasze osiągnięcia. To nas motywuje do walki o kolejne medale – mówił Tarnacki po otrzymaniu wyróżnienia.

 

– Chciałem podziękować mojej załodze, Rafałowi i Krzyśkowi, naszym sponsorom i partnerom oraz ludziom, dzięki którym nasz jacht tak szybko żegluje: Dankowi Goralskiemu, Stanisławowi Sawko, Eugeniuszowi Ginterowi, Piotrowi Plenikowskiemu. Ta nagroda to sukces wszystkich osób, które nas wspierają – dodał Tarnacki.

 

Tytuł z zeszłego roku był 10. w historii startów teamu 77 Racing w klasie Micro. Ponadto załoga Piotra Tarnackiego ma w swoim dorobku również dwa srebrne i dwa brązowe medale z mistrzostw świata w tej klasie.

Tegoroczna nagroda im. Leonida Teligi to drugie tego typu wyróżnienie w karierze Piotra Tarnackiego. Wcześniej został jej laureatem w 2007 roku.”

 

Partnerami załogi 77 Racing są:

Roca Polska, Mera Hotel&Spa, Henri Lloyd, Ocean Sails, Gdynia, Fit Stacja, Radio Gdańsk

autor: Alex Domański/Materiały prasowe MuratorEXPO
 
 
 
 

Komentarze