PIĘCIU WSPANIAŁYCH NA PÓŁNOCNYM ATLANTYKU JESTER Challenge 2014 dziś (dnia 17.05.2014)

0
364

Za zgodą Jerzego Kulińskiego

Nie wiem czy to Was pocieszy, że z niemal czterdzistoosobowej listy startowej – na oceanie widzimy tylko pięciu uczestników.
Wśród tych, którzy zrezygnowali – niestety wszyscy Polacy. Nie da się ukryć, że w oczach Czytelników SSI challege stracił wiele ze swej atrakcyjności.
Cała nadzieja w przyszłorocznych Jester Baltimore Challenge 2015.
Tomaszowi i Piaseckiemu dziękuję. Mapkę dopiero co ściągnąłem..
Linki niestety jeszcze nie otwierają się automatycznie. Do czasu naprawy prosze je kopiować i wstawiać do okienka „otwórz”.
Przepraszam za niedogodnośc.
Sorry – takie są cienie informatyki 🙂
Żyjcie wiecznie !
Don Jorge
————————
obraz nr 1

 
Drogi Jerzy,
Stan spraw dotyczących Challenge’u jest po tygodniu od startu następujący.
We wtorek oficjalnie podano, że Jean-Jacques Lasalle (jacht Gribou) nie weźmie udziału w Challenge’u a we czwartek, 15 maja, Choward Chivers (jacht Sandpiper – 23 stopy LOA) wycofal się z regat. 
Według informacji Ewena Soutby-Tailyour’a z dnia 13 maja, Jean-Jacques Lasalle anulował start w ostaniej chwili, z powodu uszkodzenia, jakiego Gribou doznał w drodze na start w drodze do Plymouth.
Zatem liczba osób startujących zmalala do pięciu jachtów i wygląda następująco:
– Andy Lane (Gweezer) bandera FR/UK;
– Len Hiley (Scallywag II) UK;
– Roy Fitzgerald (Ella Trout III) UK;
– Paul Mead (Independence II of Charlsian) UK
– Basil Panakis (Jaba) UK;
Bieżące wiadomości – w postaci kompletu raportów sytuacyjnych (sitrep), informacji o pozycjach poszczególnych żeglarzy czy jachtów oraz wiadomości od poszczególnych żeglarzy – znajdują się na stronie Ocean Track, podającej również mapę z pozycjami wszystkich pięciu żeglarzy, której adres jest poniżej:
http://www.oceanracetrack.com/newsbrws.aspx?id=36 
Najbardziej – w chwili pisania artykułu – wysunięty na zachód jest jacht Ella Trout III, któryznajdował się wczoraj, 16 maja o godz. 1200, na pozycji 48:13.0 N i 13:22,0 W.
Andy Lane, który wg informacji Jestera ma fanklub we Francji, błysnął znakomitą obslugą informacyjną i osobną, własną stroną internetową, której adres jest następujący:
http://share.findmespot.com/shared/faces/viewspots.jsp?glId=02yPWTatoH6GVm9V0KNbIhsoIgnIrQ0Qs 
Na stronie pana Lane’a, o bardzo przyjemnej, prostej grafice możemy sledzić postępy jego jachtu oglądając numerowane pozycje; w chwili pisania – pozycja nr 5 Gweezer’a pochodziła z dnia 16 maja, z godziny1346 i wynosiła: 47:28:87 N oraz 12:82:532 W.
Sprawa przyszłościowa: w wyniku rozmów z Baltimore Sailing Club, Tony Head i Ewen Southby-Tailyour ustalili, że następne regaty, przepraszam – challenge – będzie nosił nazwę Jester Baltimore Challenge i rozpocznie się 14 czerwca przyszlego roku. 
Start do Jester Baltimore Challenge 2015 nastąpi najprawdopodobniej z Plymouth i Pwellhi.
Tymczasem pozdrawiamy całą żeglującą w bieżącym wyścigu piątkę i trzymamy kciuki za ich powodzenie.
Tomasz Piasecki

Komentarze