PG Smoki Północy: zima to czas intensywnych treningów

0
400

Okres zimowy to dla drużyny PG Smoki Północy czas przerwy od treningów na wodzie. Jednak nie znaczy to, że mamy przerwę w treningach w ogóle. Zima to czas intensywnego przygotowania do kolejnego wodnego sezonu. Dla nas to przede wszystkim ciężka praca na siłowni. Przynajmniej trzy razy w tygodniu wylewamy metry sześcienne potu, przerzucając tony żelastwa. Poza tym organizujemy treningi crossfitowe w plenerze oraz korzystamy z basenu. Wielu z nas jest pasjonatami biegania.

Wszystko to prowadzić ma do jednego celu – możliwie jak najlepszego przygotowania do sezonu 2014, który obfitować będzie jak zawsze w wiele wyzwań. Jak co roku mamy zamiar wziąć udział we wszystkich zawodach z cyklu Pucharu Polski. Dodatkowo, chcemy zmierzyć się z najlepszymi drużynami na świecie, biorąc udział w Klubowych Mistrzostwach Świata odbywających się na początku września w Ravennie (Włochy). Kilka osób walczy także o miejsce w kadrze narodowej i możliwość wyjazdu na Mistrzostwa Europy Reprezentacji Narodowych do Brna (Czechy).

Wielu z nas zamierza sprawdzić się także w projektach niezwiązanych ze smoczymi łodziami. Kilku studentów najprawdopodobniej weźmie udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w różnych dyscyplinach, m. in. w ergometrze wioślarskim czy pływaniu. Parę osób zdeklarowało się do pokonania cyklu biegów ulicznych na 10 km odbywających się w Gdyni.

Każdy z nas ma swój indywidualny sposób na wypracowanie formy, siły i wytrzymałości. Wszystkie te elementy są niezwykle ważne, aby osiągnąć sukces na wodzie. Jednak cały czas pamiętamy o tym, że najważniejsze jest zgranie i drużynowa współpraca, czego także uczymy się na treningach.

 

Zapraszam do przyłączenia się do nas i wspólnego ćwiczenia oraz do śledzenia informacji o kolejnych projektach na naszej facebookowej stronie:

PG Smoki Północy

 

Barbara Grzmocińska

Komentarze