Partnerzy

 

 

      Naftoport Sp. z o.o - przedsiębiorstwo przeładunkowe paliw płynnych.
       
       
    Henri Lloyd Polska - producent specjalistycznej odzieży żeglarskiej.
       
       
    Seldén Mast - światowy lider osprzętu żeglarskiego.
       
       
    Navcomm - producent sprzętu radiokomunikacyjnego.
       
       
      Voith Industrial Services Sp. z o.o - wiodący dostawca usług technicznych wspomagających produkcję zakładów przemysłowych.
       
       
      Księgarnia Morska - internetowa księgarnia żeglarska.
       
       
      Alma-Press - oficyna wydawnicza, specjalizująca się w tematyce żeglarskiej, nurkowej oraz historii i militariach. Najbardziej znaną na rynku jest seria wydawnicza "Książki dla żeglarzy", która zawiera ponad 80 tytułów edukacyjnych.
       
       
       WorkService - największa w Polsce agencja zatrudnienia i usług HR.
       
       
      Aero-vaerft - duńskie arcydzieło rękodzielnicze. Połączenia mahoniu i carbonu w najlepszym wydaniu.
       
       
    Solbian Energie Alternativewłoski producent elastycznych modułów solarnych. Najwyższa wydajność przy najmniejszej wadze.
       
       
      Navslide -  norweski producent urządzeń do montażu nawigacji jachtowej.
   

 

 

 

 

    

Zew Oceanu - to rejs samodzielnie zbudowanym 5-metrowym jachtem przez Ocean Atlantycki. Rejs odbywał się od 19.11 2012 do 19.07.2013. Składał się on z pięciu głównych etapów. W przedsięwzięciu wzięli udział Szymon Kuczyński oraz Dobrochna Nowak. Zależało nam aby udowodnić, że żeglarstwo morskie może być tanie oraz dostępne dla szerokiego grona. Według posiadanych przez nas informacji nasza jednostka to najmniejszy polski jacht jaki popłynął na tej trasie.

       
       
    Maxus Solo Around - samotne opłynięcie Ziemi pod żaglami. Okazuje się, że jednak wciąż jest to jedno z najtrudniejszych wyzwań jakie może sobie postawić człowiek. Szymon Kuczyński na jachcie Maxus 22 spróbuje tego dokonać.
       
       
    Dziewczyny na pokład - rejs małym jachtem na zimną wyspę rządzoną przez lodowce i gejzery. W rejsie weźmie udział tylko płeć pięknaChcemy zwrócić uwagę na to, że w Polsce dobrymi żeglarzami są również kobiety - w końcu pierwszą kobietą, która samotnie opłynęła świat była właśnie Polka! Naszą wyprawą chcemy pokazać, że kobiety żeglują równie dobrze jak mężczyźni nawet w ekstremalnych, północnych warunkach. Ponadto po raz kolejny będziemy promować żeglowanie małym jachtem.
       
       
    Dinghy Atlantic - jest kolejnym rejsem z projektu, który nazwaliśmy "Dinghy Adventures" - eskapady małymi łódkami - do tej pory rzeczne, przybrzeżne i morskie, w których brały udział dwie bliźniacze 4,5-metrowe łódeczki klasy Salmo 15-S lugger - moja "Black Betty" oraz "Trinidad" - Filipa Sułkowskiego. Na wyprawę oceaniczną buduję nieco większy, choć wciąż niewielki cruiser. 
       
       
    Odysea Władka Wagnera - rejs dookoła świata śladami Władysława Wagnera to wyprawa jachtem s/y Zjawa IV w hołdzie pierwszemu Polakowi, który opłynął kulę ziemską.
       
       
    PG Smoki Północy - gdański klub Smoczych Łodzi, jeden z najmłodszych w Polsce, lecz rozwijający się niezwykle szybko, o czym świadczy ogromne zaangażowanie zawodników i partnerów oraz liczne sukcesy - w tym trzykrotne Mistrzostwo Polski w obecnym sezonie 2014 oraz Wicemistrzostwo Europy z 2013 roku, zodobyte w Hamburgu na Klubowuch Mistrzostwach Europy w kategorii women na małych łodziach.
       
       
    WakeShock Biszcza - obejmuje budowę parku wakeboardowego nad zalewem Biszcza-Żary w woj. Lubelskim. Główną atrakcją parku będzie 180 metrowy wyciąg wakeboardowy niemieckiej firmy Sesitec, której wyciągi są uważane za najlepsze w Europie. Dodatkowymi atrakcjami będą walki sumo, dmuchany materac dla dzieci, ścianka wspinaczkowa oraz strefa chill zone, w której każdy nasz gość usiądzie przy drinku z palemką na wygodnej pufie i przy dobrej muzyce będzie mógł oglądać jazdę zawodników na wyciągu.

Planowany termin otwarcia parku WakeShock to: 1 maj 2015 roku.
       
       
    JachtFilm - przegląd filmów żeglarskich dla wielbicieli tematyki marynistycznej.
       
       
    Baltic Sail - największa międzynarodowa impreza żeglarska Gdańska.  Celem jego pomysłodawców było i jest promowanie morskiego dziedzictwa europejskiego regionu Morza Bałtyckiego oraz wspieranie tradycyjnej żeglugi bałtyckiej od portu do portu.
       
       
    Biało-Czerwona - niezwykłe historie wyjątkowych Polaków: podróżników, lotników, naukowców, żeglarzy, szybowników, himalaistów, baloniarzy, konstruktorów, paralotniarzy itd., dowodzą, że nie ma rzeczy niemożliwych.
       
       
    Polacy Dookoła Świata - projekt rejsu dookoła świata bez zawijania do portów na trasie Gdynia-Gdynia. Bartek Czarciński śladami Henryka Jaskuły.
       
       
    Białostocka Bałtycka Wyprawa Wędrownicza 2013 "Kurs na północ" - projekt skierowany do młodzieży, głównie harcerzy, ale nie tylko. Organizatorzy pokazują, że wystarczy pomysł, chęć i działanie, by zrealizować swoje pomysły, swoje marzenia. Pomysł popłynięcia najdalej jak sie da na północ powstał we wrześniu 2012 r. po ukończeniu rejsu "Podług Słońca i Gwiazd" pamięci Władysława Wagnera.
       
       
    Baltic Open Regatta - strona największych łotewskich regat morskich.
       
       
    10 minut festiwal jest otwartym konkursem krótkich filmów, opowiadających o pasjach głównie sportowych i podróżniczych. Filmy są oceniane w czterech kategoriach – film, wydarzenie, produkcja profesjonalna oraz amatorska. Jest to wydarzenie, pozwalające podzielić się swoją twórczością i uwiecznioną w niej dobrą energią, a widzom uczestniczyć w przygodach i poczuć prawdziwe emocje. Wszystko w ciągu zaledwie 10 minut. Bo właśnie tyle trwają filmy biorące udział w konkursie.
       
       
    Regaty o Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej Wydarzenie adresowane jest do studentów warszawskiej społeczności akademickiej. Projekt stanie się największym tego typu wydarzeniem organizowanym przez studentów. Regaty PW na stałe wpiszą się w kalendarz imprez naszej uczelni. Zawody będą się odbywać w dwóch klasach: Omega i Open. Zależy nam na promowaniu żeglarstwa wśród studentów. 
       
       
    Targi RYBOMANIA, BOATEX i KNIEJE - Największe a zarazem jedyne w Polsce targi skierowane do trzech grup pasjonatów – wędkarzy, myśliwych i żeglarzy – dobiegły końca. Na powierzchni 25 mkw. swoją ofertę zaprezentowało łącznie ponad 300 wystawców. W ciągu trzech targowych dni ekspozycję odwiedziło 29 700 osób, których połączyły Targi Wędkarskie RYBOMANIA, Targi Myślistwa i Strzelectwa KNIEJE oraz Targi Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych BOATEX. Próba zintegrowania trzech pozornie różnych pasji zwieńczona została wielkim sukcesem, którego zwycięzcami są hobbyści, miłośnicy przyrody i aktywnej formy spędzania wolnego czasu!
       
       
    Żeglarski Puchar Trójmiasta 2013 - to wydarzenie, które otwiera sezon żeglarski na wodzie. Regaty odbywają się w trzech najważniejszych ośrodkach żeglarskich Trójmiasta – w marinach Gdańsk, Sopot oraz Gdynia. Impreza organizowana jest przez Pomorski Związek Żeglarski z inicjatywy mistrza olimpijskiego Mateusza Kusznierewicza i angażuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji z Gdańska i Sopotu oraz Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji (GOSiR).

 

 

 

        

 

 

  Navinord - niezależna firma doradcza, oferująca nadzory techniczne, projektowanie oraz wiele innych usług związanych z branżą morską.
       
       
    Subiektywny Serwis Informacyjny Jerzego Kulińskiego - kapitan jachtowy i instruktor motorowodny, członek Stowarzyszenia Armatorów Jachtowych (SAJ), autor locji żeglarskich Bałtyku i Morza Północnego oraz jednego "antypodręcznika", stały współpracownik miesięcznika "ŻAGLE", budowniczy i armator pięciu kolejnych jachtów "MILAGRO".
       
       
    Moja Łasztownia - portal Zygmunta Kowalskiego, poświęcony historii i dniu dzisiejszemu szczecińskiemu rejonowi Łasztowni oraz szerokiej gamie inicjatyw i działań podejmowanych pod szyldem Starej Rzeźni.
       
       
    Navicula - Stowarzyszenie Miłośników Kanału Elbląskiego, skupia członków z województw: łódzkiego, pomorskiego, małopolskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. Spadkobierca Agencji Żeglarskiej D3 - Szkoły Dobrego Żeglowania. Zauroczeni pochylniami, zainspirowani niezwykłą historią Pojezierza Iławsko-Ostródzkiego żeglarze zapraszają żeglarzy do wspólnej podróży.
       
       
    Studio Borlenghi - światowej sławy fotograf najbardziej prestiżowych imprez żeglarskich Carlo Borlenghi, zaprasza do swojego studia. Jego entuzjazm i otwarty umysł przekładają się na jakość i oryginalność twórczości. O jego pracach nie da się dobrze opowiedzieć, trzeba je zobaczyć i przeżyć!
       
       
    Serviola BCN - strona czołowego hiszpańskiego fotografa regat żeglarskich, Josepa Servioli.
       
       
    Wrota Warmii i Mazur - regionalny portal informacyjny Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
       
       
    Jachtklub Elbląg - zrzesza sympatyków żeglarstwa oraz osoby zainteresowane uprawianiem sportów wodnych w regionie elbląskim.
       
       
     Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski - strona szczecińskiego związku, na której prezentowane jest przeszła i obecna działalność żeglarska. Zrzesza około 50 klubów z całego Zachodniopomorskiego.
       
       
      Pomorski Związek Żeglarski - stowarzyszenie zrzeszające kluby żeglarskie w województwie pomorskim.
       
       
      Puchar Bałtyku Południowego - 

nowatorska inicjatywa, polegająca na objęciu wspólną klasyfikacją sterników i załogi jachtów rekreacyjnych, biorących udział w tradycyjnie dotąd rozgrywanych regatach, objętych kalendarzami poszczególnych regionów. 

Jego celem jest integracja i uaktywnienie żeglarzy w pasie Bałtyku Południowego - od Szczecina do Kaliningradu. W projekcie uczestniczą: Pomorski Związek Żeglarski, Zachodniopomorski i Elbląski Okręgowe Związki Żeglarskie oraz Gdańska i Kalinigradzka Federacja Żeglarska.

       
       
    Pomorski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego - stowarzyszenie zrzeszające kluby i zawodników uprawiających sporty motorowodne, narciarstwo wodne, wakeboardzistów oraz skuterzystów wodnych.
       
       
    Polski Klub Morski - najstarszy klub morski w Polsce z siedzibą w Baszcie Łabędź i nabrzeżem klubowym zlokalizowanym w wewnętrznej fosie Twierdzy Wisłoujście. ednym z najciekawszych elementów działalności Polskiego Klubu Morskiego jest Polski Rejestr Jachtów Zabytkowych.
       
       
    Milka Jung - portal dziennikarki żeglarskiej, tłumaczki i instruktorki żeglarstwa. Pisze o żeglarstwie od roku 1999, obecnie współpracuje głównie z tytułami takimi jak Jachting, Wiatr, Jachting Motorowy; publikowała też w Gazecie Wyborczej, Rzeczpospolitej, Twórczości. Tłumaczy książki żeglarskie. Dla regat VELUX 5 OCEANS 2010/2011 pisała codziennie informacje prasowe oraz tworzyła polską wersję strony internetowej www.velux5oceans.com. Współpracuje z nami medialnie przy Bitwie o Gotland.
       
       
    Tawerna Skipperów - portal żeglarzy i marynarzy. Marzysz o dalekich rejsach, morskich wyprawach, zwiedzaniu nowych miejsc. Chcesz poznawać świat i przeżywać niezapomniane przygody. Wszyscy wiemy jak jest - musisz pracować, uczyć się, wykonywać swoje obowiązki – niestety nie da się pływać cały czas. Ale możesz wyrwać się na rejs: informacje na tym portalu na pewno pomogą Ci zaplanować samodzielny rejs morski lub dokonać czarteru jachtów.
       
    Baatsans.no - norweski portal i magazyn żeglarski. Zawiera artykuły o działaniach morskich na norweskim wybrzeżu, prezentację portów, jachtów i nowinek technicznych oraz obszerne forum dla czytelników.
       
       
    Solovela.net - włoski portal i magazyn żeglarski. Newsy z całego świata dedykowane żeglarstwu, nawigacji i morzu.
       
       
    Marine Insight - najnowszy zbiór aktualności, artykułów, książek i zasobów z branży morskiej.
       
       
    SailForum - SailForum jest ogólnodostępnym miejscem wirtualnych spotkań żeglarzy, sympatyków żeglarstwa oraz "...wszystkich, którzy po prostu kochają wiatr, wodę i żagle..." Zapraszamy ludzi, którzy z zachowaniem ogólnie przyjętych zasad dobrego wychowania i kultury, chcą wymieniać poglądy lub informacje związane z tematyką forum.
       
       
    Marinas.pl - portal Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego - Mariny, akweny, przystanie, porty... internetowa baza danych i mapa interaktywna.
       
       
    Marynistyka.pl -Inspiruje nas Marynistyka, stylowe żeglarskie prezenty, morskie upominki z mosiądzu i drewna, nobilitujące marynistyczne dekoracje, dawne żeglarskie przyrządy nawigacyjne i stylowy morski wystrój wnętrz... oferujemy cząstkę Morza ludziom daleko od morza, pomagamy stworzyć marynistyczną przystań w żeglarskim stylu z dala od żagli, proponujemy prezenty dla żeglarzy nie tylko Żeglarzom, fascynuje nas morska kultura i tradycja, Wielcy Żeglarze, urządzenia nawigacyjne, dawne jachty i żaglowce a dekoracje marynistyczne i morski wystrój wnętrz uważamy za uniwersalny i ponadczasowy...
       
       
    Mazurscy Sternicy - Zapraszamy na rejsy jachtami żaglowymi lub motorowymi z profesjonalnymi i doświadczonymi sternikami, po szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Jeśli szukasz wrażeń, a przy tym wypoczynku od codziennego zgiełku, to z pewnością zawitaj do Nas!
       
       
    505 - strona polskiej floty jachtów międzynarodowej klasy 505
       
       
    Puchar Polski Jachtów Kabinowych - klasyfikacja zawodników obejmująca regaty we Wdzydzach, Tolkmicku, Włocławku, Solinie, Kosewie, Czaplinku, Wągrowcu, Augustowie, Olsztynie, Piszu, Giżycku i Iławie
       
       
    MySailing.com.au - żeglarskie newsy, porady i filmy z Australii.
       
       
    Pogodynka.pl - serwis pogodowy IMGW-PIB.
       
       
    Karol Jabłoński - wielokrotny mistrz świata i Europy, pierwszy Polak w regatach o Puchar Ameryki.
       
       
    Krzysztof Baranowski - Żeglarz i kapitan, inżynier i dziennikarz, filmowiec i menedżer. Na jego stronie znajdziecie dokumentację odbytych rejsów, napisanych książek i nakręconych filmów.
       
       
    Morka - Działają od 2003 roku, ich dewizą jest prowadzić jak najlepsze szkolenia żeglarskie i motorowodne, tak, żeby kursanci od razu zdawali egzaminy oraz zaczynali samodzielnie żeglować.
       
       
    oceanTEAM - projekt startów czterech żeglarzy w ambitnych przedsięwzięciach zarówno na Bałtyku, jak i na świecie.
       
       
    Fundacja Promocji Przemysłu Okrętowego i Gospodarki Morskiej OFICYNA MORSKA - strona informująca o wydarzeniach w gospodarce morskiej.
       
       
    Muzeum Żeglarstwa Pomorskiego - jest projektem Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego poświęconym dziejom żeglarstwa na Wybrzeżu.
       
       
    Sunreef Yachts - jest światowym liderem w projektowaniu i konstrukcji katamaranów żaglowych, motorowych oraz super jachtów typu “custom made” o długości od 60 do ponad 200 stóp. Przemyślane pod względem każdego detalu – jeśli chodzi o użyteczność, styl i bezpieczeństwo, te wyjątkowe jachty projektowane są specjalnie dla klientów szukających luksusu i przestrzeni. Innowacyjny design, świetne osiągi podczas żeglugi, niskie zużycie paliwa oraz inteligentnie zaprojektowana przestrzeń życiowa to z pewnością największe zalety jachtów Sunreef.
       
       
    BRJ - Design - strona projektanta Roberta Bednarczyka, pasjonata żeglarstwa, twórcy niepowtarzalnych futurystycznych konstrukcji BRJ 33 i BRJ 35.
       
       
    PSKite - strona kiteboardingu we wszystkich jego formach.
       
       
    Dansk Sejlunion - portal duńskiej federacji żeglarskiej.
       
       
    360° - seria wydawnicza 360 stopni – Człowiek na krawędzi 360 stopni jest o pasji. Nie ma znaczenia czy żeglujesz, jeździsz na snowboardzie, nurkujesz czy się wspinasz. Istotne jest to, jak to robisz.
       
       
    WaveInn - sklep z akcesoriami wędkarskimi i żeglarskimi.
       
       
    Eco Marine Power - jest międzynarodową firmą z siedzibą w Fukuoka, w Japonii, która rozwija i wprowadza na rynek innowacyjne projekty wykorzystujące energię słoneczną, wiatrową i elektryczną w silnikach i układach napędowych.
       
       
     Tour de Fun - biuro podróży zorientowane na profesjonalną i szeroką obsługę klienta w zakresie turystyki zarówno krajowej, jak i zagranicznej.
       
       
    Lewmar - jest wiodącym dostawcą sprzętu dla przemysłu morskiego.
       
       
    Porty24.pl - serwis żeglarski - wirtualne spacery po portach i przystaniach żeglarskich. Zamieszczono tu szereg informacji na temat cumowania, świadczonych usług, sklepów, barów itd. Każdy z opisanych portów posiada mapy oraz wirtualne spacery.
       
       
    Pod Omegą.pl jeden z najstarszych zakładów szkutniczych na Pojezierzu Iławskim!
       
       
    International Moth Class Poland - serwis niezwykłej klasy International Moth, zapraszamy również do odwiedzenia profilu na Facebook'u.
       
       
    wFoil Group - 

Założycielem wFoil Group jest Tomaž Zore. W skład  tejże grupy wchodzą małe przedsiębiorstwa, rzemieślnicy, eksperci, studenci oraz różne jednostki prywatne, którzy są oddani projektowi. Grupa pod kierownictwem Tomaža pokazuje swoje poświecenie poprzez pozytywne nastawienie, doskonałość i przede wszystkim pełne pasji wykonywanie powierzonych obowiązków.

Idea wFoil Group opiera się obecnie na dość niezwyczajnym modelu – modelu zaufania oraz współpracy między partnerami, z których każdy wnosi swój własny element, aby otrzymać zgrabną i dobrze funkcjonującą całość.

       
       
    Morskie Widziadła - blog pełen fantastycznych opisów z morskich wojaży po wodach Europy Południowej.

 

Powrót

Partnerzy

Oficyna Morska Navslide Polski Klub Morski Krzysztof Baranowski Marynistyka Henri Lloyd Eco Marine Power Jachtklub Elbląg SailForum Marine Insight PG Smoki Północy SOLOVELA.NET SSI Jerzy Kuliński Pod Omegą PSKite Krzysztof Baranowski WFoil Group Karol Jabłoński Studio Borlenghi Aero Vaerft ZOZŻ Ocean TEAM SSPW Polskie Stowarzyszenie Klasy 505 Sunreef Yachts ODYSEA Władka Wagnera Mazurscy Sternicy Morskie Widziadła - Elba, Korsyka, Sardynia – rejs gentelmenów Navicula Arek Rejs Photography International Moth WakeShock Biszcza Pogodynka.pl Bliski Caraibic Morka Polacy Dookoła Świata AlmaPress Selden Mast Tour de Fun POZMiW ServiolaBcn Team Klimatyzacja Dinghy Atlantic Zew Oceanu Warmia i Mazury My Sailing Jacht Film WaveINN Ocean Sails Navinord CSB Puchar Polski Jachtów Kabinowych Dansk Sejlunion Milka Jung SailBookArnia Rumszewicz Sailing Baatsans.no Porty 24 BRJ Design
FB
Rejsy
Twitter
powrót