Nowy sezon żeglarski zaczynamy kliniką meczową!

0
237

Mimo, że za oknem pogoda jeszcze w kratkę, w marinach żeglarskich ruch już dość spory. Nie inaczej jest też w Trójmieście, gdzie co raz więcej jachtów „ląduje” w wodzie. Nowa flota szczęściu jachtów Delphia24 One Design, na których aktywności będzie prowadziła firma GSC Yachting oraz Yacht Club Sopot właśnie dziś po raz pierwszy zacumowała w gdyńskiej marinie, a już jutro rusza w pierwszy rejs do portu docelowego, czyli Promarina Sopot.

 

 

Sezon rozpoczynamy wydarzeniem stricte sportowym. Do Sopotu zawitają załogi specjalizujące się w formule match racing. Trzydniowe szkolenie, które poprowadzi najlepsza polska arbiter meczowa Zofia Truchanowicz, rozpocznie się w piątek 17 kwietnia i potrwa przez trzy dni. Swoje umiejętności regatowe poprawiać będą między innymi załogi TeamBakista Patryka Zbroi, Delphia Sailing Team Łukasza Wosińskiego, a także HRM Racing Team Piotra Harasimowicza oraz załoga Sławomira Plichty. W pojedynczych treningach wezmą również udział gospodarze prowadzeni przez Rafała Sawickiego i Pawła Górskiego. Dla powyższych załóg jest to świetna forma przygotowania do nadchodzącego sezonu po długiej, zimowej przerwie. W programie zajęć przewidziana jest duża ilość ćwiczeń technicznych oraz zwrócenie uwagi na zmiany w przepisach, które od tego roku stosowane będą w regatach World Match Racing Tour oraz Polish Match Tour. Zapraszamy od piątku na sopockie molo skąd dokładnie można obserwować treningi.

 

W nadchodzącym sezonie GSC Yachting oraz Yacht Club Sopot będą organizatorami kilku znaczących imprez żeglarskich w tym między innymi pierwszej edycji Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej (współorganizowanej wraz z MT Partners – Polish Match Tour) czy Biznes Ligi Żeglarskiej, w której rywalizować będą trójmiejskie i ogólnopolskie przedsiębiorstwa. Sezon potrwa do połowy października, a wszystkie imprezy rozgrywane będą w pobliżu sopockiego molo.

 

Foto: Bartosz Modelski

 

Komentarze