Nowy model Velociteka dla regatowców

0
363

Nowy model oferuje takie funkcje jak prędkościomierz, kompas, stoper,  wskaźnik odchylenia od kursu, a także pokazuje rekordową prędkość oraz odległość do linii startu. Producent położył szczególny nacisk na tę ostatnią funkcjonalność – z jego badań wynika bowiem, że to właśnie dla niej profesjonaliści najczęściej kupują regatowe GPS-y.

ProStart oferuje niezwykle precyzyjne wskazania odległości dzięki nowej technologii WAAS/GPS, a przy tym jest banalnie prosty w obsłudze. Do oznaczenia linii startowej wystarczą dosłownie dwa przyciśnięcia przycisku.

Tryby startowy i wyścigowy

Urządzenie pracuje w dwóch trybach: startowym i wyścigowy. W trybie startowym na wyświetlaczu pokazuje się odległość do linii startu oraz czas pozostały do końca odliczania. 10 sekund po starcie, urządzenie przełącza się w tryb wyścigowy – na wyświetlaczu pokazywana jest prędkość i kurs. Zmiana trybów odbywa się w pełni automatycznie, chodzi bowiem o to, aby pomóc załodze, a nie dostarczać jej dodatkowych zadań w tak kluczowym momencie.

Regaty na ekranie komputera

Urządzenie jest przydatne nie tylko na wodzie. Velocitek zapamiętuje wszystkie dane GPS, a po zejściu na ląd można zgrać je do komputera przez USB. W specjalnym programie przygotowanym przed producenta, można odtworzyć powtórkę regat albo treningu w formie komputerowej animacji naniesionej na mapę. Jeśli więcej załóg korzystało z Velociteków podczas regat, to dane z kilku urządzeń można odtworzyć w postaci wspólnej powtórki i oglądać faktyczny zapis regat. Aplikacja pozwala dodatkowo na oznaczenie boi i łodzi sędziowskiej oraz na ściągnięcie mapy z internetu. Dodatkową ciekawostkę może stanowić fakt, że można sprawdzić, która załoga osiągnęła rekordową danego dnia prędkość.

Przed 1 maja kupisz taniej

Aktualnie polski dystrybutor firmy Velocitek prowadzi przedsprzedaż modelu ProStart. Wszystkie zamówienia złożone i opłacone przed 1 maja otrzymają 100zł rabatu. Urządzenie kosztuje 1950zł, w przedsprzedaży 1850zł.

Więcej informacji na stronie producenta: www.velocitek.pl

 

235_

Komentarze