NOWOŚĆ NAWIGACYJNA – NEXO

0
622

Za zgodą Jerzego Kulińskiego

omasz Piórski, skipper pięknego dwupatyka „BORNSAIL” przysyła najświeższą informację nawigacyjną. 

Niby w dobie elektronicznej nawigacji nawet przy użyciu smartfona to tylko ciekawostka, ale mimo tego chyba warta zapisania w Waszych „Notatnikach Skippera”.
Dziękuję w imieniu służby SSI i jego Czytelników.
Zyjcie wiecznie !
Don Jorge
.
———————
.
 
Hej Don Jorge!
Czytając ostatnie wpisy na stronie, z których wynika, że zainetersowanie SSI jest coraz miejsze, pragnąc zwiększyc ruch postanowiłem napisac parę zdań.
Po pierwsze, informacja dla wszystkich nawigatorów żeglujących na wyspę. Od środy mamy w Nexo dwa dodatkowe punkty orientacyjne. 250 m od południowej główki w kierunku S postawiono 2 białe wiatraki (niestety, przesyłam zdjęcie tylko od strony lądu). Są doskonale widoczne z morza, a gdy się kręcą, prąd w porcie jest mocno „zielony”.
 


To inicjatywa zarządu portu, dzięki której pokrywane jest zapotrzebowanie portu na energię, a gdy przywieje mocniej, nadwyżki są sprzedawane do sieci ogólnej.
Po drugie, pragnę wszystkich zaprosic do udziału w Baltic Jazz Regatta, regatach które odbędą się w dniach 31.07 do 02.08.2015 w Nexo. Okazja jest przednia, gdyż w tym roku odbędzie się w Nexo jubileuszowy XX festiwal jazzowy.
Więcej informacji na stronie www.balticjazzregatta.com i na fanpageu facebook.com/balticjazzregatta 
Pamietając o kamizelkach pozdrawiam
Best regards
Tomasz Piórski
 

Komentarze