Nowe regaty w Nowym Warpnie

0
396
Powoli zbliżamy się do największych wydarzeń tego sezonu na krajowej scenie żeglarstwa meczowego.
Za dwa tygodnie odbędą się Mistrzostwa Polski w Gdyni (Grade 2), za miesiąc prestiżowe Szczecin Match Race (Grade 2).
A już w ten weekend nowe, również zaliczane do klasyfikacji Pucharu Świata, regaty w Nowym Warpnie organizowane przez Polish Match Tour (z bazą regatową w Szczecinie). W załączeniu – oficjalna zapowiedź prasowa tego bardzo ciekawego wydarzenia!

Szczecińscy żeglarze Patryk Zbroja Yacht Racing Team wystąpią tym razem w nieco zmodyfikowanym składzie, do którego powraca (w miejsce kontuzjowanego Macieja Gonerki) współzałożyciel Teamu – Marek „Dziki” Prokopiak. Załodze brakuje jeszcze opływania w nowym ustawieniu, ale nastroje są bojowe. Zwłaszcza po kolejnym awansie w światowym rankingu ISAF (aktualnie – na dzień 10.07.2013 r. – 32. pozycja) oraz pewnym zwycięstwie w pierwszej edycji flotowych regat „W Każdą Środę”, organizowanych w Szczecinie.

Ostateczny kształt załogi w Nowym Warpnie wygląda następująco:
1) Marcin Zubrzycki – dziobowy,
2) Marek Prokopiak – trymer żagli przednich,
3) Krzysztof Żełudziewicz – trymer grota,
4) Patryk Zbroja – sternik.

Sponsorem załogi jest Spółka HORYZONT. Jedną ze sztandarowych marek spółki jest doskonale znany nie tylko na polskim rynku sklep żeglarski BAKISTA, z główną bazą w Szczecinie. Oferta sklepu, to kilkadziesiąt tysięcy produktów najlepszych światowych i polskich producentów, atrakcyjne cen i jedyny w swoim rodzaju katalog, który można zamawiać również w sieci (bakista.pl).

Partnerami załogi są:

– SLAM Szczecin przedstawiciel na Polskę włoskiej firmy SLAM produkującej zaawansowaną technologicznie odzież żeglarską

– Enterprise Logistics – spółka transportowa z siedzibą w Reptowie k/Szczecina;

– Miasto Szczecin – team bierze udział w projekcie „Szczecin_z całego serca polecam. AMBASADOR” promującym markę SZCZECIN FLOATING GARDEN,

– Polish Match Tour – pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych rozgrywany nieprzerwanie od 2007 r. Organizatorem cyklu jest firma MT Partners. Patronem regat jest Ministerstwo Sportu. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie cyklu – www.polismatch.pl

Partnerami medialnymi załogi są:
– ogólnopolski magazyn „ŻAGLE” oraz zagle.com.pl
– portalzeglarski.com
– sailportal.pl

fot. M. Wilczek

Za zgodą: www.zozz.com.pl/ 

Komentarze