Nowe instrumenty Raymarine i40, i50 oraz i60

0
830

Nowe instrumenty z serii i to stylowe, kompaktowe urządzenia. Raymarine po raz kolejny udowodniło, że niewielki rozmiar może iść w parze z potężnymi możliwościami sprzętu. Jeśli połączymy te cechy z przyjazną i intuicyjną obsługą – otrzymamy urządzenia, które staną się idealnym wyposażeniem naszego statku.

Nowy wygląd wszystkich instrumentów dedykowanych na łodzie żaglowe oraz motorowe nawiązuje do nowego wzornictwa wskaźników wielofunkcyjnych serii e i c. Te stylowe, funkcjonalne instrumenty są doskonałym rozwiązaniem dla Twojej motorówki, jachtu czy RIB-u. Charakterystyczny dla Raymarine minimalizm designu, doskonała ergonomia oraz prostota obsługi sprawią, że nawigowanie nabierze zupełnie nowego wymiaru.

Instrumenty i40 doskonale nawiązują do nowego wyglądu urządzeń Raymarine. Kompaktowy format z dużymi cyframi idealnie sprawdza się na małych motorówkach, jachtach czy RIB-ach. Instrumenty działają w sieci SeaTalk oraz są kompatybilne z protokołem NMEA2000, dzięki czemu bez problemu współpracują z innymi urządzeniami Raymarine, takimi jak autopiloty czy wskaźniki nawigacyjne. Czerwone podświetlenie ekranu nie męczy wzroku. Zastosowanie dużych przycisków ułatwi nam obsługę urządzenia gdy będziemy na pełnym morzu.

Seria i50 to trzy rodzaje monochromatycznych ekranów: prędkoścomierza, echosondy lub kombinowanego wskaźnika tridata.

Wszystko zaprojektowano z myślą o żeglarzach. Urządzenia posiadają duże cyfrowe wyświetlacze, które sprawią, że nawigowanie stanie się łatwe nawet w trudnych warunkach.

Nowe i60 to wskaźniki wiatromierza w wersji tradycyjnej lub precyzera.

Wyświetlają dane zarówno w postaci analogowej, jak i cyfrowej. Czerwone podświetlenie ekranu zapewnia doskonałą widoczność w dzień i w nocy. Instalacja oraz obsługa urządzenia nigdy wcześniej nie była tak prosta i intuicyjna.

– Nowa seria instrumentów Raymarine zastąpiła bardzo uznane przez wielu żeglarzy wskaźniki ST40 oraz ST60+. Obie linie urządzeń posiadają te same wymiary, więc bez problemu wymieniamy starsze instrumenty na nowe. Urządzenia zostały wyposażone w bardzo zaawansowane funkcje przy zachowaniu kompaktowych wymiarów. Jestem przekonany, że bardzo szybko zyskają szerokie grono zwolenników – mówi Mirosław Gospodarczyk z firmy Eljacht, oficjalnego dystrybutora Raymarine w Polsce.

 

http://www.eljacht.pl/

http://www.raymarine.com/

Komentarze