… nadaję Ci imię:

0
465

11 maja 2014 r. odbył się uroczysty chrzest morski Maxusa. Warunki pogodowe zmusiły nas do przesunięcia uroczystości z godziny 13.00 na 13.15.  Widocznie Neptun chciał ochrzcic jacht jako pierwszy bo dokładnie o 13.00 z nieba lunął rzęsisty deszcz. Po kilkuminutowej ulewie wyszło piekne słońce i rozpoczeliśmy procedurę.

obraz nr 1

Po oficjalnym przywitaniu przyjaciół oraz zaproszonych gości Brożka opowiedziała o rejsie Setek i pomyśle Maxus Solo Around. Następnie głos zabrał ojciec chrzestny – Wiktor Plitko – Plitkin, który jest dobrym duchem naszego projektu.  Zgodne z tradycją historyczną ochrzchił Maxusa wypowiadając formułkę i nadał mu imię: Atlantic Puffin. Jacht chrzczony był piwem Kormoran przywiezionym specjalnie na tą okazję z Mazur jako symbol żeglarstwa które chcemy promować – dostepnego dla wszystkich.

Cieszymy sie bardzo ponieważ na uroczystości stawili się m. in. kpt. Tomasz Cichocki, p. Joanna Zielińska jako przedstawiciel Prezydenta Gdyni, sponsorzy wyprawy – firmy: T&J Sails, Sun Sol, Kompas, liczna ekipa ze stoczni Northman z Krzyśkiem Stępniakiem i Jackiem Daszkiewiczem na czele, oraz przedstawiciele mediów żeglarskich oraz regionalnych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjeć z wodowania, testów statecznosci, które odbyły sie 10 maja w Górkach Zachodnich oraz z chrztu.

 

obraz nr 2

Zdjęcia z wodowania posiadamy dzięki uprzejmości rodziców Kaczki – Elżbiety i Wacława Sałabanów. Więcej w galerii: Wodowanie i testy stateczności

 Pozostałe zdjęcia z chrztu – TUTAJ

Za zgodą: www.zewoceanu.pl 

Komentarze