Mosiężny żeglarski globus z kompasem w podstawie

0
1023
Proponujemy Państwu mosiężny żeglarski globus na biurko, którego marynistyczny charakter podkreśla umieszczony w podstawie kompas. Stylowy prezent w morskim stylu, żeglarski upominek, podstawowy element marynistycznego wystrój wnętrz.

obraz nr 1

Globus jest swego rodzaj mapą, która z punktu widzenia kartografii zachowuje wszelkie warunki skali i odwzorowania Ziemi (powierzchnię, kąty, odległości), niegdyś globus był obowiązkowym wyposażeniem kapitańskiej kajuty, synonimem nawigowania i kierowania, podejmowania decyzji zarówno co do kursu statku jak i dalszych losów załogi i żaglowca.
 
Nazwa „globus” pochodzi od łacińskiego słowa oznaczającego kulisty i zmniejszony w konkretnej skali model Ziemi lub innych planet. Twórca pierwszego globusa, ok. roku 150 p.n.e. był Krates z Mallos – jego globus przedstawiał ziemię jako cztery półokrągłe wyspy. Jednym z najsławniejszych globusów jest Globus M. Behaima z 1492r., zwany również Globusem Jagiellońskim (globus M. Behaima z 1510r. jest jednym z pierwszych na którym oznaczono Amerykę).
 
Proponowany przez nas mosiężny globus żeglarski z kompasem w podstawie jest niewątpliwie marynistycznym symbolem dawnych czasów, gdy dzielni Kapitanowie wytyczali nowe szlaki handlowe i odkrywali nowe lądy zapełniając stopniowo puste miejsca na mapach i globusach i czasy późniejsze gdy kapitan wraz ze swoimi nawigatorami i oficerami pochylał się nad globusem i mapami w swojej kajucie szukając najlepszego wyjścia z opresji, najkrótszej drogi do domu, najbezpieczniejszego kursu do rodzimego portu… 
 
Mosiężny globus z kompasem jest symbolem pewnych czasów w historii żeglugi, Wielkich Odkrywców, sławnych Kapitanów, dzielnych Żeglarzy i Żaglowców, które przeszły do historii.
 
Żeglarski globus z kompasem w podstawie  jest doskonałym prezentem dla Żeglarzy, ludzi kochających morze, morskie opowieści, dawne żaglowce, wygląda dostojnie i symbolicznie zarówno na biurku prezesa w eleganckim biurze jak również dodaje uroku i marynistycznego stylu na komodzie w naszym salonie – jest morskim upominkiem ponad wszelkimi kanwami i podziałami wyznaczanymi przez czas czy modę.

Wymiary:
Wysokość – 19cm
Średnica globusa – 10cm
Średnica kompasu – 8cm
Średnica podstawy – 12cm
Waga – 800gr

 

Komentarze