MOSIĘŻNA ŻEGLARSKA LAMPA NAWIGACYJNA – biała (rufowa)

0
632
 
Proponowana przez nas mosiężna lampa żeglarska ze względu na swój stylowy wygląd, wykonanie z mosiądzu oraz piękne, białe, naftowe światło będzie żeglarskim, marynistycznym elementem naszego domu, lub nada morskiego uroku i nautycznego charakteru każdemu biuru, pomieszczeniu, które oświetli. Identyczne żeglarskie naftowe lampy nawigacyjne przed wiekami oświetlały pokłady Wielkich Żaglowców, z oddali migały naftowym światłem upragnionego portu lub oświetlały portowe tawerny. 
 
Każda jednostka pływająca w czasie od zachodu do wschodu słońca powinna mieć zapalone światła nawigacyjne w celu identyfikacji jednostki oraz ustalenia jakim kursem dany statek płynie. Dla przykładu – jacht żaglowy wyposażony jest w światła burtowe i rufowe. Światła burtowe dzielą się na światło burtowe lewe, którego kolor świecenia jest czerwony, światło burtowe prawe – koloru zielonego, z tyłu jachtu jest zamocowane światło rufowe – koloru białego.
 
Oferowana lampa żeglarska jest w pełni funkcjonalna – źródłem światła jest oryginalny kaganek naftowy z knotem wewnątrz lampy  – całość to doskonały mosiężny prezent dla Żeglarzy, marynistyczna dekoracja, podstawowy element morskiego wystroju wnętrz, doskonały upominek dla wszystkich kochających morze, wybrzeże, żagle, morski przygody, marynistyczny styl i wystrój wnętrz.
 
Współcześnie piękny symbol morski, żeglarski, który sprawia, że przenosimy się znowu do czasów Wielkich Wypraw Morskich, stajemy  na pokładzie jednego ze słynnych Żaglowców, które płynęły w nieznane pod dowództwem Wielkich Kapitanów, którzy przeszli do historii odwiedzając dalekie porty, tocząc morskie bitwy, zatapiając wrogie fregaty i galeony, przewożąc w rekordowym czasie towary na transoceanicznych szlakach, w erze żaglowców pod pełnymi żaglami, których maszty, reje i pokłady oświetlane były żeglarskimi mosiężnymi lampami naftowymi.
 
Idealny stylowy prezent dla Żeglarzy, właściciela łodzi, właścicieli nadmorskich i marynistycznych knajpek, pensjonatów, restauracji, wszystkich osób ceniących morski styl i marynistyczną elegancję oraz żeglarski wystrój wnętrz
 
– Podarujcie elegancki, żeglarski upominek,
– Stwórzcie w swoim domu kącik w morskim stylu,
– Ożywcie biuro niepowtarzalną marynistyczną dekoracją,
– Przedmioty marynistyczne,  nautyczne, morskie, związane z żeglarstwem i morzem, nie tylko tworzą niepowtarzalny nastrój, morski wystrój i marynistyczny charakter wnętrz – są ponadczasowe i ponad wszelkimi kanwami wyznaczanymi przez modę i okoliczności, są żeglarskim prezentem dla każdego, na każdą okazję, pełne symboliki również na lądzie, w codziennym życiu oraz dają wyraz naszym uczuciom i emocjom przy szczególnych okazjach…
 
 
Wymiary
Podstawa – średnica – 15cm
Wysokość – 22cm / z rączka – 26cm
Obwód lampy – 44cm
Waga – 650gr

Komentarze