Morze dodaje Skrzydeł Trójmiastu

0
754

III edycja Plebiscytu czytelników Trojmiasto.pl Skrzydła Trójmiasta

Prestiżowa nagroda Skrzydła Trójmiasta przyznawana jest przez czytelników Portalu Trojmiasto.pl instytucjom, przedsięwzięciom, inicjatywom, które zmieniają oblicze Trójmiasta oraz budują jego pozytywny wizerunek w Polsce. Idea nagrody zakłada promowanie przedsięwzięć, wydarzeń oraz osób, które sprawiają, że w Trójmieście żyje się lepiej, pracuje ciekawiej i wypoczywa pełniej.

W 2012 roku Skrzydła Trójmiasta zostaną wręczone w 6 kategoriach:

–                    Metamorfoza Trójmiasta

–                    Aktywność Trójmiasta

–                    Zielona Fala Trójmiasta

–                    Aura Biznesu Trójmiasta

–                    Poruszenie Trójmiasta

–                    Sukces Trójmiasta

Zwieńczeniem Plebiscytu Internautów, który odbywa sie pod adresem wwwskrzydlatrojmiasta.pl,  jest uroczysta GALA rozdania nagród, która gromadzi przedstawicieli różnych środowisk: włodarzy miast, biznesmenów, przedstawicieli placówek kulturalnych i instytucji miejskich, przedsiębiorców.  Uroczyste wręczenie stauetek odbędzie się 16 listopada 2012 roku o godzinie 20:00 na deskach Opery Bałtyckiej w Gdańsku.Galę uświetni widowisko Gdyńskiego Akrobatycznego Teatru Tańca „Mira Art”. Wręczanie nagród przeplecione epizodami artystycznymi stworzy jedyny w swoim rodzaju show, spektakl na najwyższym poziomie. Imprezę poprowadzą aktorzy związani z Teatrem Wybrzeże: Mirosław Baka oraz Emilia Komarnicka.

Nagrodą, którą przyznają mieszkańcy Gdańska, Gdyni i Sopotu jest statuetka przedstawiającą trzyczęściowe skrzydło symbolizujące wolność, nieskrępowaną wyobraźnię i szybowanie ponad przeciętność, ale także podkreślające, że 3 miasta tworzą jeden organizm. W czasie tegorocznej edycji Laureaci Skrzydeł Trójmiasta otrzymają statuetkę z ażurowego szkła, wykonaną ręcznie z niesamowitą precyzją, osadzoną na solidnej kamiennej podstawie. Nieprzypadkowa kompozycja kruszców pozwoliła uzyskać ciekawy efekt i nadać artystyczny charakter tej nagrodzie, gdzie z jednej strony  lekkie szkło symbolizuje kruchość i ulotność chwili, z drugiej bardzo wytrzymały kamień doskonale oddaje sens inicjatyw które nagradzamy.

Z dobrymi pomysłami jest tak, że niełatwo je realizować, ale efekty zachwycają. Trzeba tylko stabilnej konstrukcji, sporo ciężkiej pracy, szczypty artyzmu i umiejętności zarażenia ideą innych. Tacy są właśnie Laureaci Skrzydeł Trójmiasta. Takich ludzi i idee doceniamy.

Pierwsza edycja Skrzydeł Trójmiasta odbyła się z okazji jubileuszu 10-lecia Portalu w 2008 roku. Druga w 2010 roku.

 

Wśród „wodnych“ nominowanych m.in.

W kategorii Metamorfoza Trójmiasta: Ośrodek Kultury Morskiej w Gdańsku i Marina Sopot.

W kategorii Aktywność Trójmiasta: Triathlon Gdańsk i Program Edukacji Morskiej.

 

http://www.skrzydlatrojmiasta.pl/

Komentarze