Mistrzostwa Świata Formuła Kite 2013

0
761

ZAKOŃCZYŁY SIĘ MISTRZOSTWA ŚWIATA W KITERACINGU W BAO KING BAY W HAINAN (CHINY). MAKS ŻAKOWSKI PRZESYŁA NAM SWOJĄ KRÓTKĄ RELACJĘ.

Wczoraj oficjalnie zakończyły się Mistrzostwa Świata Formuła Kite 2013, Polskę reprezentowała silna dziewięcioosobowa ekipa. Zawody trwały 5 dni, w ciągu których rozegrano 17 wyścigów dla mężczyzn i 14 dla kobiet.

Przez większość zawodów wiał silny wiatr, te warunki bardzo odpowiadał Amerykanom, ostatni wyścigi Mistrzostw rozegrały się w słabym wietrze. Zasłużenie tytuł Mistrza Świata wywalczył Florian Gruber, wyprzedzając niepokonanego od 2 lat John’ego Heineken’a i Maxim’a Nocher’a.

Najlepiej z Polaków pływał Błażej Ożóg kończąc na piątym (5) miejscu, ja zakończyłem na ósmym (8), a Tomek Janiak niestety nie odnalazł się w słabym wietrze, przez co zajął szesnaste (16) miejsce. Udało mu się jednak wywalczyć drugie (2) miejsce, a co za tym idzie srebrny medal w kategorii Masters. Bardzo dobre piąte (5) miejsce wywalczyła Agnieszka Grzymska. Pozostała część polskiego teamu także może być z siebie zadowolona. Paulina Ziółkowska ukończyła mistrzostwa jako osiemnasta (18) zawodniczka, Agnieszka Bilska była dwudziesta (20), Wśród mężczyzn poza wymienioną trójką startowali również Adam Szymański, który wywalczył pięćdziesiątą siódmą (57) pozycje, Dominik Glogier był siedemdziesiąty (70), a Andrzej Ożóg – dziewięćdziesiąty ósmy (98), na ponad 110 zawodników.

Zespołowo jesteśmy jedną z najsilniejszych reprezentacji na świecie!

Podsumowując, było to bardzo udane wydarzenie, chyba najlepiej zorganizowane zawody w jakich brałem udział do tej pory. Mimo wysokiego poziomu większości startujących zawodników udało mi się zająć 8 miejsce, co zapewniło mi minimum do kadry na przyszły rok. Stawka była bardzi wyrównana. Jestem zadowolony z wyniku, jaki uzyskałem. Myślę, że polska ekipa pokazała co potrafi. Dziękuję wszystkim za doping i wsparcie podczas zawodów! Od 10 grudnia zaczynamy walczyć w Australii na Mistrzostwach Oceanii.

pozdrawiam
Maks Żakowski (Ozone Kites Polska, Temavento, BlueCash)

Foto: Aleksandru Baranescu (KTA), Michael Petrikov

obraz nr 1

Źródło: http://sport.pya.org.pl 

Komentarze