Mistrzostwa Polski żeglarzy niepełnosprawnych zakończone!

0
744

W miniony weekend w Narodowym Centrum Żeglarstwa w Gdańsku Górkach Zachodnich odbyły się Mistrzostwa Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych. W klasie Skud 18 bezapelacyjnie dominowała i zwyciężyła załoga w składzie Andrzej Bury, Marian Zakowicz natomiast w klasie 2.4mR wygrał Piotr Nowak.

Na wodach Wisły Śmiałej z portem w Narodowym Centrum Żeglarstwa regatowego w Górkach Zachodnich, w dniach 12 – 15 września, żeglarze niepełnosprawni rozegrali Mistrzostwa Polski w paraolimpijskiej klasie Skud 18 oraz 2.4mR.

Zawody rozegrano w bardzo wymagających warunkach atmosferycznych (wiatr w przekroju regat, słaby zmienny tylko w ostatnim dniu regat umiarkowany), gdzie uczestnicy zawodów musieli naprawdę wznieść się na wyżyny swoich umiejętność z zakresu techniki i taktyki żeglowania.

Komisja regatowa pomimo trudności pogodowych przeprowadziła w klasie Skud komplet zaplanowanych wyścigów, natomiast w klasie 2,4mR rozegrała o jeden wyścig mniej niż planowano.

Na trasie regat w klasie Skud 18 bezapelacyjnie dominowała i zwyciężyła załoga w składzie Andrzej Bury, Marian Zakowicz, która wygrała komplet wyścigów. Drugie miejsce zajęli Waldemar Woźniak, Józef Wolsza a trzecie przypadło Zbyszkowi i Małgorzacie Szczepniak.

W jednoosobowej klasie 2,4mR rywalizacja toczyła się równie pasjonująco, a w punktacji generalnej najlepszym okazał się Piotr Nowak (olimpijczyk z Aten), drugie miejsce wywalczył Andrzej Puchalski a trzecie Krzysztof Bądkowski. Podczas uroczystości zakończenia regat, medaliści otrzymali z rąk Dyrektora Sportowego PZŻ Tomasza Chamery okolicznościowe medale, puchary oraz upominki.

Wszystkim uczestnikom wielkie podziękowania za sportową rywalizację.

Tekst i fot.: Stanisław Mickiewicz