Mistrzostwa Polski klasy 505 przed nami!

0
566

Już w najbliższy piątek, w Kamieniu Pomorskim, załogi jachtów klasy 505 rozpoczną zmagania w najważniejszej imprezie sezonu żeglarskiego.

Regaty odbędą się na wietrznych wodach Zalewu Kamieńskiego. Na żeglarzy czeka najnowocześniejsza marina w Polsce i wspaniała, rodzinna atmosfera. Na wodzie zobaczymy szybkie jachty, ogromne spinakery, piękne loty w ślizgu i sportową walkę pełną adrenaliny i emocji!

Na starcie spodziewamy się rekordowej liczby załóg. Obecnie swój udział potwierdziło 19 ekip, w tym goście z Niemiec i Danii. Wysoka ilość zgłoszonych załóg świadczy o tym, że klasa 505 naprawdę się rozwija. Oprócz polskiej klasy narodowej, żadna inna klasa tego typu jachtów, nie spotyka się w tak licznym gronie!

Dla początkujących załóg udział w Mistrzostwach jest bardzo dobra okazją do podniesienia swoich umiejętności. Doświadczeni koledzy chętnie podzielą się wiedzą i odpowiedzą na wszystkie pytania związane z żeglugą na 505, trymem jachtu, techniką żeglowania oraz taktyką.

Czwartek jest dniem treningowym oraz „Dniem z żaglami Narwal”. Zainteresowane załogi mogą obejrzeć i wypróbować nowe żagle oraz pokrowce, która żaglownia „Narwal Sails” przygotowała dla jachtów klasy 505.

Żaglownia Narwal wspiera klasę 505, dzięki czemu fantastycznie zapowiada się pula nagród przygotowana przez Sponsorów. Wśród startujących załóg zostanie rozlosowany nowy komplet żagli „Narwal Sails”, na zwycięzców czekają pokrowce na jacht i maszt, każdy uczestnik regat otrzyma torbę żeglarską! Dodatkowe nagrody ufundowała firma „North Sails”. Są to vouchery zniżkowe na zakup żagli oraz żeglarskie upominki. Takiej okazji, aby z regat wrócić do domu z nowym kompletem żagli jeszcze nie było!

Dziękujemy firmie Grawer Group, która przygotowała wspaniałe trofea dla zwycięzców oraz hotelowi „Pod Muzami” za preferencyjne warunki związane z zakwaterowaniem.

Zapraszamy do śledzenia naszych zmagań na stronie klasy 505: http://int505.pl/ oraz profilu facebook.

Serdecznie zapraszamy do Kamienia!

 

 

 

 

Komentarze