Mistrzostwa Ameryki Południowej 2014

0
331

Zaczynamy międzynarodowy sezon zawodniczy racing! Pierwsze zawody ruszają 3 lutego na karaibskiej wyspie Kolumbii San Andres. Polskę reprezentuje jedynie Maks Żakowski, który obiecał dobry wynik i częste relacje z zawodów. Wierzymy i trzymamy kciuki Maks! 
Strona zawodów: http://colombiakite-suraracing.superamarillas.co/

Informacje oficjalne: 

 

26.01.2014.

Cześć!

Pare słów z pierwszych wrażeń z San Andres. Zacznę od warunów do pływania, na rejs jest mega, na foila może być chwilami za płytko ale myślę, że da radę. Jest też miejscówka z idealnym flatem. Codziennie wieje 11-15 węzłów, w sezonie (od listopada do stycznia) podobno codzienie jest równe 20 węzłów. Akwen zawodów jest trudny. Krótka nieprzyjemna fala, w dodatku chyba z każdego kierunku. Kawałek dalej jest płasko, a takiego koloru wody jeszcze w życiu na oczy nie widziałem. Na południu wyspy jest wave, ale jeszcze tam nie dotarłem, narazie próbuje się opływać w miejscu regat. Generalnie wydaje mi się, że to miejsce jest jeszcze nieodkryte przez rejsiarzy, bo jest naprawdę dobre. Ceny są niższe niż w naszych „kurortach”, a najtańszy na wyspie jest alkohol (duty free).
Z lotniska na plażę można dojść na piechotę, wszyscy są wyluzwani, uśmiechnięci i raczej przyjaźni. Widoki są mega, woda gorąca.
Zawody zaczynają się 3 lutego, więc mam jeszcze trochę czasu, żeby się opływać i mam nadzieję, że finy, które miały tu już na mnie czekać dojdą na czas.

obraz nr 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

obraz nr 2 obraz nr 3 obraz nr 4

Za zgodą: http://pskite.pl/ 

Komentarze