Miej odwagę! – zagłosuj i pomóż innym wyjechać w podróż marzeń

0
747

Do III edycji im. Piotra Morawskiego “Miej odwagę!” zgłoszono 124 wyprawy. Od dziś do końca lutego br. internauci mogą głosować na najlepsze ich zdaniem projekty. Dla uczestników Memoriału każdy głos jest na wagę złota. Zwycięzca otrzyma środki finansowe na realizację swojej podróży.

Od listopada 2012 r. do końca stycznia br. można było zgłaszać projekty wypraw w 5 kategoriach. Ostatecznie wpłynęły 124 zgłoszenia w tym: 95 w kategorii Ziemia, 3 w kategorii Powietrze,
7 w kategorii Woda, 9 w kategorii Ogień oraz 10 w kategorii Eter. Autorami zgłoszeń są bez wątpienia ludzie z pasją, a wśród nich m.in. biegacze, rowerzyści, motocykliści, nurkowie, wspinacze, narciarze czy żeglarze.
 

Oddane głosy mają realny wpływ na wyłonienie zwycięzcy o wygranej zdecydują głosy internautów (50%), ale także Kapituła Memoriału (50%). Głosowanie odbywa się na stronie www.miejodwage.pl
w zakładce Edycja 2012. Przy ocenie zgłoszonych wypraw Kapituła będzie brała pod uwagę oryginalny, ale jednocześnie przemyślany i możliwy do zrealizowania pomysł. Wszystkie kategorie są traktowane równorzędnie. Wyniki III Edycji Memoriału zostaną ogłoszone w marcu 2013 roku.

Pomysł Memoriału im. Piotra Morawskiego “Miej Odwagę!” zrodził się z potrzeby uczczenia pamięci wybitnego wspinacza i himalaisty oraz promowania jego sposobu na życie – pozytywnej energii, odwagi spełniania marzeń i poszukiwania nowych wyzwań.

Honorowym patronatem Memoriał im. Piotra Morawskiego Miej odwagę! objęli: Polski Związek Alpinizmu, Polski Związek Kajakowy, Polski Związek Żeglarski, Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki, TOPR i GOPR.                                                                                       

www.miejodwage.pl

                                                                                            ***

Piotr Morawski (ur. 27.12.1976, zm. 08.04.2009)  – doktor chemii na Politechnice Warszawskiej, największy polski himalaista młodego pokolenia, jeden z najlepszych himalaistów świata. Zdobywca
6 ośmiotysięczników. Od 2007 roku pełnił funkcję wiceprezesa Polskiego Związku Alpinizmu.

Do największych osiągnięć w wysokogórskiej karierze Piotrka należy pierwsze zimowe wejście na ośmiotysięcznik Shisha Pangma, wraz z Simone Moro, ustanowienie  – nie pobitego do tej pory  – rekordu wysokości zimą na K2, wraz z Denisem Urubko, a także trawers Gasherbruma I wraz
z Peterem Hamorem czy pierwsze przejście południowej ściany Shisha Pangmy zimą wraz z Simone Moro. W 2009 podczas wyprawy aklimatyzacyjnej na Dhaulagiri Piotr Morawski wpadł do szczeliny lodowcowej, niestety nie udało się go uratować. Zginął mając 32 lata.

www.piotrmorawski.com

Komentarze