Międzynarodowe Regaty Żeglarskie o Puchar Elbląga

0
302

W miniony weekend (21-23 czerwca) na wodach Zalewu Wiślanego odbyły się kolejne już organizowane przez Jachtklub Elbląg regaty. Tym razem żeglarze zmagali się o Puchar Elbląga, który jak co roku zaliczony został do Pucharu Zalewu Wiślanego, a w tym roku po raz pierwszy także do eliminacji Pucharu Bałtyku Południowego.

W regatach wystartowało 16 załóg, w tym jedna załoga z Federacji Rosyjskiej oraz jedna pod banderą niemiecką.

W piątek żeglarze spotkali się Tolkmicku, które jak zwykle przyjęło ich gościnnie i w dobrej atmosferze. W sobotę rozpoczęły się regaty, których start był dwukrotnie przekładany z uwagi na brak wiatru. Gdy wreszcie warunki wiatrowe na to pozwoliły, sędzia główny zdecydował się puścić pierwszy z dwóch planowanych wyścigów. Zgodnie z zamysłem organizatorów trasa została ustawiona po pławach pneumatycznych w kierunku na wiatr i z wiatrem (góra-dół). Niestety niekorzystna i słaba siła wiatru oraz nieustające zmiany jego kierunku spowodowały, iż rozegrano tylko jeden z dwóch planowanych na sobotę wyścigów.

W Pucharze Elbląga jachty startowały w trzech grupach startowych podzielonych według klasycznego współczynnika regatowego. Eliminacje Pucharu Bałtyku Południowego zostały sklasyfikowane bez podziału na grupy.  Wyniki kształtowały się następująco:

 

Puchar Elbląga

Grupa I

I miejsce – s/y Bryt, Sławomir Frajkopf

II miejsce – s/y Raptor 27-6, Piotr Czapla

III miejsce – s/y Maxus, Jerzy Lamp

 

Grupa II

I miejsce – s/y Palomino, Tomasz Siekierko

II miejsce – s/y Weteran, Jarosław Witt

III miejsce – s/y Papago, Łukasz Politański

 

Grupa III

I miejsce – s/y Kareta II, Wiesław Sawicki

II miejsce – s/y Delphine, Zygmunt Zander

III miejsce – s/y Facil, Stefan Politański

 

 

Eliminacje Pucharu Bałtyku Południowego

I miejsce – s/y Palomino, Tomasz Siekierko

II miejsce – s/y Weteran, Jarosław Witt

III miejsce – s/y Papago, Łukasz Politański

 

Szczegółowe informacje znajdują się w module wynikowym na stronie internetowej Jachtklubu Elbląg (www.jachtklub.elblag.pl).

Zakończenie regat, wręczenie pucharów zwycięzcom oraz losowanie cennych nagród odbyło się wieczorem 22 czerwca.

W imieniu organizatora dziękuję wszystkim załogom uczestniczącym w regatach i jednocześnie zapraszam na kolejne pod nazwą Puchar Wójta Sztutowa – Dzień Rybaka w Kątach Rybackich, które odbędą się w dniach 28 – 30 czerwca. Zawiadomienie o tych regatach dostępne jest już na stronie internetowej Jachtklubu Elbląg.

Adam K. Kapczyński, Jachtklub Elbląg, s/y Papago

 

Komentarze