Maxus Solo Around

0
629

Samotne opłynięcie Ziemi pod żaglami. Wydaje się że współcześnie to już nic niezwykłego. Okazuje się, że jednak wciąż jest to jedno z najtrudniejszych wyzwań jakie może sobie postawić człowiek. Ponad 3600 osób zdobyło Mount Everest (w tym 37 Polaków), na K2 weszło ponad 300 (w tym 10 Polaków). Samotnie świat opłynęło zaledwie 270 żeglarzy z tego 15 z Polski. Dlaczego tak niewielu?

W powszechnym przekonaniu żeglarstwo to połączenie wiedzy tajemnej i wysokich kosztów. Dlatego po raz kolejny chcemy udowodniać, że żeglarstwo morskie może być tanie oraz dostępne dla szerokiego grona. Maxus 22 (długość 6,36 m) to najmniejszy polski jacht jaki popłynie w okółziemską trasą oraz jeden z najmniejszych w ogóle. To w pewnym sensie kontynuacja wcześniejszego projektu naszego duetu, czyli rejsu „Setką przez Atlantyk”.

Główne założenia wyprawy Maxus Solo Around to:

  • dostosowanie projektu seryjnego małego jachtu do oceanicznej żeglugi
  • pokazanie, że udział w regatach morskich i oceanicznych wyprawach nie wymaga  wielkich nakładów finansowych
  • udowodnienie, że bez względu na wielkość jachtu żeglarstwo jest sportem bezpiecznym i dostępnym praktycznie dla każdego

 

Projekt rejsu zaplanowalismy w kilku etapach. Od budowy jachtu, przez rejsy testowe, starty w najwiekszych polskich regatach samotników, aż do mety w Europie w 2016 r.

Więcej w temacie: Maxus Solo Around

obraz nr 1

Więcej w temacie: Maxus Solo Around

obraz nr 2

Więcej w temacie: Maxus Solo Around
obraz nr 3

Jesteśmy parą młodych ludzi, których największą życiową pasją jest żeglarstwo. Pracujemy szkoląc adeptów tej sztuki, remontując jachty, prowadząc rejsy. Ponadto nie boimy się spełniać swoich marzeń.

Więcej w temacie: Maxus Solo Around

Poniżej ramowy harmonogram wyprawy:

listopad 2013 – kwiecień 2014: Konsultacje z konstruktorem p. Jackiem Daszkiewiczem, dostosowanie konstrukcji do żeglugi oceanicznej, budowa jachtu

 

http://www.zewoceanu.pl

Komentarze