Maxus Solo Around – Trzeci etap rozpoczęty

0
395
Szymon Kuczyński rozpoczyna III etap rejsu Maxus Solo Around. 12 maja 2015 o 1235 UTC wypłynął z Panamy na Pacyfik. Tym samym rozpoczął się drugi rok życia jachtu Maxus 22 przygotowanego specjalnie na ten rejs w stoczni Northman. To 11 maja 2014 roku odbył się chrzest jachtu na którym otrzymał on swoje imię – Atlantic Puffin. 
 

 
 

Miesięczny postój w Panamie spowodowany był problemami z biurokracją Kanału Panamskiego. Większość czasu spędził w Portobelo, położonym ok 20 mil od Colon. Na Atlantic Puffinie trzeba było zamontować pożyczony silnik przyczepny, dowieść przenośną toaletę, odbijacze i liny wymagane do przepłynięcia przez kanał. Ponadto Maxus 22 musiał przejść test prędkości aby udowodnić, że jest w stanie utrzymać wymaganą minimalną prędkość płynięcia (5 węzłów). Jacht wzbudzał duże zainteresowanie i wątpliwości urzędników ze względu na niewielki rozmiar, ale bez problemu poradził sobie ze wszystkimi wymaganiami. Na czas płynięcia na pokładzie znaleźć musiała się dodatkowa załoga – procedura płynięcia przez kanał wymaga na pokładzie obecności sternika, 4 osób załogi do obsługi lin oraz advisora – pilota. 
 
 

Pozycja jachtu będzie aktualizowana raz dziennie i nanoszona na mapę zamieszczoną na stronie www.zewoceanu.pl oraz https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=zXRP0WqsgxrI.kf0-hG4jc7CI
 
Serdecznie pozdrawiam

Dobrochna Nowak

Komentarze