Maks Żakowski zdobył srebro w Pucharze Europy w Niemczech

0
302

Maks Żakowski, zawodnik BlueCash Team, zajął drugie miejsce w zawodach Pucharu Europy w kite racingu, rozgrywanych na niemieckiej wyspie Sylt. W Mini Kite Surf Europe Tour 2013 wysoko sklasyfikowani zostali także pozostali Polacy – Błażej Ożóg zajął piąte a Agnieszka Grzymska drugie miejsce.

Tak dobrych wyników w kite racingu zazdrościli nam bardziej doświadczeni zawodnicy z Europy. – Wielu z nich zastanawiało się skąd się w ogóle wziąłem i dlaczego prowadzę zawody. Trudno im było uwierzyć w to, że bez wsparcia związków, bez rozwiniętego programu szkoleniowego, Polacy mogą osiągać tak dobre wyniki. – opowiada Maks Żakowski reprezentujący BlueCash Team i klub Dobra Marina.

W Sylt, mimo niesprzyjających warunków wiatrowych, udało się Maksowi poprawić wynik z Francji, gdzie rozgrywane były pierwsze zawody Pucharu Europy. Wówczas w kategorii mężczyzn Maks zajął 9-te a Błażej Ożóg 5 miejsce. W kategorii kobiet Aga Grzymska zajęła 3-cią a Agnieszka Bilska 6 lokatę.

– Jestem bardzo zadowolony z wyniku. Wiem, że w końcu mam gaz i na zbliżających się Mistrzostwach Europy jestem w stanie powalczyć o medal – mówi Maks Żakowski.

W zawodach w Sylt wystartowało w sumie 35 zawodników: 28 mężczyzn i 7 kobiet.

Przed nami jeszcze 2 przystanki Mini Kite Surf Europe Tour 2013. We wrześniu zawody Pucharu Europy odbędą się w holenderskiej Hadze a w październiku w Castelldefels w hiszpańskiej Katalonii.

***

Maksa Żakowskiego wspiera BlueCash – system przelewów ekspresowych opracowany przez sopocką spółkę Blue Media. BlueCash działa w oparciu o pierwszą w Polsce zgodę Prezesa NBP na prowadzenie systemu szybkich przelewów. Obecnie umożliwia realizację przelewów ekspresowych do ponad 20 banków z poziomu bankowości elektronicznej Alior Sync, mBanku, MultiBanku, BRE Banku oraz Podkarpackiego Banku Spółdzielczego z siedzibą w Sanoku. W najbliższych miesiącach z systemu zaczną korzystać klienci kolejnych banków.

Za pośrednictwem systemów informatycznych, będących fundamentem BlueCash, przetworzono do tej pory ponad 3,5 mln płatności natychmiastowych, ponad 90% w czasie krótszym niż 40 sekund.

Komentarze