Łopot żagli ożywił jezioro Solińskie

0
584

 

W dniach 11 i 12 czerwca 2016r. odbyły się regaty  o Puchar Prezesa Krośnieńskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, również regaty w ramach eliminacji  Pucharu Polski Jachtów Kabinowych i regat kwalifikacyjnych Pucharu Soliny. Uroczyste otwarcie regat odbyło się w Ośrodku Żeglarskim KOZŻ w Polańczyku o godzinie 11:00. Po okolicznościowym przemówieniu Prezesa KOZŻ Jerzego Stasiczaka, wiele ciepłych słów skierował do żeglarzy, V-ce Prezes Pucharu Polski Jachtów Kabinowych – Jarosław Bazylko.  Jachty startowały w pięciu klasach: T-1, T-2, T-3, Laser i Skiff.  Sędzią głównym był Paweł Stolzmann.

Sobota – start do I –go wyścigu planowany na godz. 12:00 został opóźniony z  przyczyn technicznych. Wiatr zmienny 2 – 4 m/sek . Warunki pogodowe jak  ulewny deszcz i spadek temperatury, przyczyniły się do rozegrania tylko trzech wyścigów. Na lini startu zgłosiło się 29 załóg , wyścig ukończyło 27 załóg. Z poza  terenu województwa podkarpackiego , startowała tylko załoga jachtu Saturn 21 i Santana – obydwa jachty z województwa mazowieckiego. Drugi dzień regat t.j. niedziela 12.06. br , całkowicie rozczarował żeglarzy, kierunek bardzo słabego wiatru bo zaledwie 0,7 do 1,2 m/sek zmieniał się co około 5 minut. Oczekiwanie jachtów na poprawę warunków do żeglowania trwało dwie godziny, ale żadnego wyścigu w tym dniu  nie udało się rozegrać.

               WYNIKI  /z pierwszego dnia regat/

klasa T-1

1/Węgrzyniak Agata                    MARINER – 20

2/Głowiński Łukasz                      RZK – 9

3/Gajdek Ryszard                        FENIX        

klasa T-2

1/Woźniak Grzegorz                    XERREX

2/Skiba Wacław                            WAMOT

3/Czajka Krzysztof                       COCA-INA

klasa T-3

1/Malinowski Michał                     CURENCY ON TIME

2/Samsel Jacek                            SANTANA

3/Sawicki Marek                            ELCOM

klasa skiff

1/Kałamarz Łukasz                        ISO-3

2/Skiba Andrzej                             ISO-1041

3/Zub Maciej                                  ISO-2

klasa laser

1/Torma Łukasz                             POL-1

2/Naleśnik Damian                         POL-5

3/Pietryka Wojciech                        POL-6

 

W niedziele 12.06.2016r o godz. 15:00 odbyło się oficjalne zakończenie regat ogłoszenie wyników, wręczenie dyplomów ,pucharów  oraz losowanych nagród rzeczowych. Żeglarzy żywiła firma cateringowa „U Michała” a miłą atmosferę stwarzał muzyk – wokalista. Tradycyjnie przy ognisku , śpiewaniu szant i tańcach, integrowały się pokolenia żeglarzy.

To już trzeci sezon gdy Puchar Polski  Jachtów  Kabinowych wrócił na Jezioro Solińskie.


opisał Kazimierz Grzebień

Komentarze